3. НА ДЪНОТО: Безобразна Славия с нова загуба (ВИДЕО)

НА ДЪНОТО: Безобразна Славия с нова загуба (ВИДЕО)

ЦСКА 1948 спечели с лекота с 2:0

ЦСКА 1948 победи като гост Славия с 2:0 в последния по програма мач от 7-мия кръг на efbet Лига.

„Червените“ се възползваха от лошата форма на „белите“, чиито фенове ги освиркваха и викаха „Оставка“ през второто полувреме.

Така новият наставник Николай Панайотов записа втори пореден успех, докато този на домакините Хосе Мария Бакеро вече е в серия от 3 поражения и без успех от 5 срещи.

Слабото представяне накара привържениците на „белите“ да скандират името на добре познатия им треньор Златомир Загорчич, който изгледа на живо двубоя на стадион „Александър Шаламанов”.

Той започна доста мудно, но постепенно ЦСКА 1948 овладя инициативата, макар и с цената на няколко жълти картона.

„Червените“ откриха резултата още след първата си по-интересна опасна. В 13-ата минута Педриньо стреля от дистанция и Николай Кръстев спаси с една ръка. Впоследствие топката се отклони от гредата, след което Бирсент Карагарен с глава от малък ъгъл даде аванс на гостите.

Последваха няколко пропуска на нападателя им Рууни Ева, който обаче все пак успя да се разпише в 30-ата минута.

Тогава отново Педриньо стреля мощно и вратарят на Славия се опита да улови, ала не съумя и камерунецът отблизо го наказа – 2:0.

Няколко минути по-късно резултатът можеше да стане класически. След разбъркване в наказателното поле топката се озова у Ивайло Чочев, чийто изстрел от близка дистанция обаче бе спасен самопожертвователно от вратаря на домакините.

Така паузата дойде при резултат 2:0 в полза на ЦСКА 1948.

Междувременно феновете на „белите“ обърнаха гръм към терена и започнаха да скандират „всички вън“, „оставка“, както и да освиркват представянето на отбора.

Гостите продължиха да диктуват събитията на терена и след последвалите промени, а лятното им попълнение Никола Илиев пропусна на 2 пъти да реализира.

До края попадения не паднаха, макар че в заключителните минути всеки от двата отбора имаше шанс да отбележи.

Това обаче не се случи и така ЦСКА 1948 победи за първи път Славия от над 2 години насам като събра 13 точки, заемайки 3-ото място във временното класиране.

Лидер е Локо Пд с 19, следван от Черно море със 17, но и двата отбора имат с мач повече от „червените“.

„Белите“ пък остават на 14-а позиция с едва 4 пункта от 6 двубоя.

Славия - ЦСКА 1948 0:2
0:1 Бирсент Карагарен (13)
0:2 Рууни Ева (30)

Стартови състави:

Славия: 12. Николай Кръстев – 37. Венцислав Керчев, 4. Виктор Генев, 5. Велко Йеленкович, 27. Емил Мартинов, 23. Денислав Александров, 73. Иван Минчев, 71. Кристиян Стоянов, 33. Галин Иванов (К), 7. Йон Бакеро, 88. Тони Тасев;

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов – 6. Стив Фуртадо, 5. Елитон (К), 18. Ивайло Чочев, 8. Педриньо, 11. Бирсент Карагарен, 39. Парвиз Умарбаев, 17. Никола Илиев, 31. Том Рапнуи, 19. Рууни Ева, 55. Тиаго Барбоса;

ИЗВЪНРЕДНО: МС даде Герена на Столична община

Загуба с 1:9 за юношите на ЦСКА