3. На „Ивайло“: Хебър разби Етър в луд мач със 7 гола и 2 обрата (ВИДЕО)

На „Ивайло“: Хебър разби Етър в луд мач със 7 гола и 2 обрата (ВИДЕО)

Светльо Петров дебютира със загуба 2:5, гостите с човек по-малко

Хебър (Пазарджик) постигна първа победа във футболния ни елит от месец август насам, след като разби Етър във Велико Търново с 5:2 в мач от XIII кръг.

Срещата на стадион „Ивайло“ предложи много емоции и два обрата като бе дебютна за новия наставник на домакините Светослав Петров.

С два гола и червен картон се изяви водещият реализатор на гостите Георги Николов, а по веднъж за Хебър се разписаха още Ангел Бастунов, Роберт Мазан и синът на треньора Любослав Пенев – Николас.

За „болярите“ точни бяха Ивайло Димитров (12) и Шано (35), но попаденията им не помогнаха, за да бъде избегната пета последователна загуба на Етър в efbet Лига.

След нея „виолетовите“ остават закотвени на дъното на класирането с едва 4 точки, докато Хебър вече има 16 и зае 19-ата позиция.

Двубоят започна отлично за гостите, които поведоха в 4-ата минута. Тогава топката попадна в Николас Пенев, а той центрира към Георги Николов, който със страхотен удар с глава откри резултата.

Само осем минути по-късно играчите на Етър изравниха. При центриране от ъглов удар Ивайло Димитров се извиси над всички, за да вкара с глава топката в мрежата на съперника.

В 34-ата минута домакините стигнаха до пълен обрат. Георги Ангелов изведе Илкер Будинов зад гърба на отбраната на Хебър, след което полузащитникът подаде към Шахредин Букхолда, а той от непосредствена близост направи 2:1.

В последната минута на първата част отборът на Хебър изравни. Нападателят Георги Николов получи отлично подаване от ляво в наказателното поле от Роберт Мазан и вкара второто си попадение в двубоя.

Гостите решиха всички в срещата с две бързи попадения в началото на вторите 45 минути. В 49-ата Николас Пенев умело се справи със защитниците на Хебър, реализирайки за 3:2. Четири минути по-късно Карлос Охене проби отдясно, комбинира с Ангел Бастунов и нападателят със силен удар вкара четвъртия гол за Хебър.

В 71-ата минута точен беше и Роберт Мазан, който направи 5:2 за гостите. В 78-ата минута Георги Николов от Хебър получи директен червен картон, след като удари с лакът свой съперник. Главният съдия Васимир Ел-Хатиб първоначално не видя положението, но асистентите на ВАР го повикаха да прегледа ситуацията. Реферът прегледа записа и показа червен картон на нападателя.

В 86-ата минута играчите на Етър можеха да намалят изоставането си, но Георги Ангелов уцели страничната греда след удар с глава. В следващия кръг след паузата за националните отбори Хебър е домакин на Славия, а Етър ще гостува на Крумовград.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЕТЪР: 22. Мартин Величков, 2. Валери Христов, 15. Георги Ангелов, 26. Мариян Иванов, 77. Мартин Николов, 8. Моран Мартин, 29. Янко Ангелов, 24. Шано, 11. Илкер Будинов, 70. Димо Бакалов, 14. Ивайло Димитров;

Tреньор: Светослав Петров;

ХЕБЪР: 32. Матвей Игонен, 5. Мартин Михайлов, 24. Лазар Марин, 43. Жоао Сеско, 27. Роберт Мазан, 7. Георги Вълчев, 8. Карлос Охене, 10. Ангел Бастунов, 17. Николас Пенев, 9. Георги Николов, 14. Олексий Збун;

Tреньор: Любослав Пенев.

Феновете на Локо Пловдив искат Крушарски и ръководството вън

Левски получи 1000 билета за гостуването на Славия

Цената на пропуските е 20 лева

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо