3. НА "КОЛЕЖА": Локо Сф се върна към победите с 2:0 над Ботев Пд (ВИДЕО)

НА "КОЛЕЖА": Локо Сф се върна към победите с 2:0 над Ботев Пд (ВИДЕО)

Две греди на "канарчетата" ги лишиха от шанс поне за точка

Локомотив (София) най-накрая успя да зарадва феновете си и победи с 2:0 Ботев (Пловдив) в среща от 32-рия кръг на efbet Лига на „Колежа“. Столичани прекъснаха серия от пет поредни мача в елита без успех.

Ботев пък вече има три поредни загуби и турболентните дни при "канарчетата" изглежда ще продължат.

Двубоят започна с натиск от страна на Локомотив София. В 7-ата минута Антонио Вутов навлезе в наказателното поле отдясно и центрира за Димо Бакалов. Там Георги Аргилашки се опита да улови топката след единоборство с Бакалов, но не успя и така Алан Диас прати топката във вратата. След проверка на ситуацията с VAR, главният рефер Петър Кузев не зачете попадението.

Красиан Колев стреля директно от пряк свободен удар от границата на наказателното поле в 11-ата минута, но топката рикошира в напречната греда на вратата, пазена от Бубакар Гайе. Последва добавка на Джеймс Ето'о, която обаче бе твърде неточна.

В следващите минути темпото бе по-ниско, като не се стигна до чиста ситуация пред някоя от двете врати. Антонио Вутов центрира от ъглов удар в 28-ата минута, а Божидар Кацаров отправи удар с глава, но стражът на Ботев Пловдив бе добре пласиран и успя да улови.

Красиан Колев шутира директно от пряк свободен удар в 31-ата минута, а топката бе заложена малко зад дъгата на наказателното поле, но топката прелетя над напречната греда.

Антонио Вутов комбинира с Карлос Франса, който премина през Виктор Генев чрез дрибъл в 44-ата минута, след което излезе очи в очи срещу Георги Аргилашки и успя да прати топката покрай стража на "канарчетата", за да изведе столичните "железничари" напред в резултата.

Антонио Перера подаде към Мартин Секулич, който шутира от средна дистанция в първата минута на добавеното време. Насочената в долния десен ъгъл топка обаче лесно уловена от Бабукар Гайе.

Красиан Колев комбинира на двойно с Антоан Бароан в 64-ата минута, след което шутира. Топката рикошира в играч на Локомотив София, след което и в напречната греда.

Мартин Секулич завърши многоходово нападение за Ботев Пловдив в 70-ата минута с удар, но Гайе изби топката. Последва центриране от ъглов удар, което обаче не доведе до опасност пред вратата на столчините "железничари".

Бруно Франко бе изведен по лявото крило в 74-ата минута и с едно докосване центрира по земя, но Самюел Супрайен отби топката. Последва добавка на Станислав Костов в тялото на бранителя на Ботев Пловдив, след което отново се пребори за топката и от втория си опит я прати във вратата, за да удвои аванса на Локомотив София.

Стартови състави:

Ботев Пловдив: 1. Георги Аргилашки, 3. Па Конате, 4. Виктор Генев, 5. Красиан Колев, 9. Мартин Секулич, 11. Антоан Бароан, 15. Джеймс Ето‘о, 17. Николай Минков, 18. Самуел Супрайен, 20. Антонио Калдерон, 24. Джаспър Ван Хертъм;

Локомотив София: 1. Бубакар Гайе, 13. Селсо Рапосо, 89. Матеус Роча, 33. Алан Карлос, 12. Бруно Франко, 26. Красимир Милошев, 44. Божидар Кацаров, 70. Димо Бакалов, 39. Антонио Вутов, 5. Дейвид Малембана, 11. Карлос Франса

Равносметка: ЦСКА с рекордна селекция

Лиъм Купър стана №1 по заплата за всички времена

НА ЖИВО: Хебър - Септември Сф 1:2

"Зелените" с човек по-малко, гледайте мача тук...

Удариха нова тесла на феновете на Черно море преди битката за Варна

Невиждана охрана за битката за Варна

Полицията ще е на щрек за евентуални сблъсъци между двете агитки

Славия все още не е взела решение за френски защитник

Загорчич ще решава по-късно дали да задържи Жордан Варела

Феновете на „соколите“ отиват при играчите преди битката за Варна

Привържениците ще се съберат на последната тренировка на "соколите" преди мача с Черно море

Линдсет: Вече имаме треньор, който диша с ЦСКА

Халфът на "армейците" говори за обстановката в отбора след треньорската смяна

Томаш: Не гледам класирането в момента

Той разкри кога ще пусне в игра Лиъм Купър

Жребий за SESAME Купа на България - Втори предварителен кръг и Първи кръг финална фаза