3. НА ЛАУТА: 10 от Локо Пд отнесоха Ботев (Вр) с 4:0 (ВИДЕО)

НА ЛАУТА: 10 от Локо Пд отнесоха Ботев (Вр) с 4:0 (ВИДЕО)

"Черно-белите" поведоха в Efbet лига

Локомотив Пловдив победи с 4:0 Ботев Враца в последния мач от третия кръг в efbet Лига. "Смърфовете" играха близо четвърт час с човек по-малко, но това не им попречи да запазят аванса си и дори да вкарат още два гола. Локо е начело в класирането с актив от 7 точки и голова разлика 9:3.

В началните минути на срещата двата тима повече разиграваха топката и нямаше работа за нито един от двамата вратари.

Първата по-интересна ситуация бе в 15-ата минута, когато Георги Минчев стреля с глава, но право в ръцете на Красимир Костов. В 22-ата минута Локомотив Пловдив поведе в резултата. Бабакар Дион центрира от корнер, а Хорхе Сегура от воле я заби във вратата на Костов с помощта на напречната греда.

"Смърфовете" бързо удвоиха аванса си. В 27-ата минута дълъг пас на Димитър Илиев намери Георги Минчев, а защитата на Ботев Враца не се справи с него и централният нападател прати топката в мрежата на Костов за втори път в двубоя.

В 50-ата минута Георги Минчев получи подарък в наказателното поле, но стреля слабо и Костов улови.

В 66-ата минута Локомотив Пловдив остана с човек по-малко, след като Ангел Лясков извърши нарушение срещу Браян Переа. Минута след това двубоят се забави малко, тъй като главният съдия Ивайло Ненков имаше проблем с техниката за комуникация.

С победата си "смърфовете" излязоха на първото място със 7 точки, докато врачани са девети с три точки. В 81-ата Алфа Конте пусна пас по конец към Бабакар Дион, който вкара трети гол във вратата на Ботев Враца. В добавеното време на срещата Красимир Костов сбърка и предостави топката на юношата на Локомотив Пловдив Петър Андреев, който оформи крайното 4:0.

Локо Пд - Ботев Вр 4:0
1:0 Хорхе Сегура 22
2:0 Минчев 27
3:0 Дионе 81
4:0 Андреев 90+5

Стартови състави:

Локомотив Пловдив: 23. Динко Хоркаш, 44. Ангел Лясков, 91. Хорхе Сегура, 4. Мартин Паскалев, 13. Матеус Да Силва, 6. Христо Иванов, 21. Евандро Коста, 10. Джовани Маркес, 7. Бабакар Дион, 14. Димитър Илиев, 9. Георги Минчев

Ботев Враца: 76. Красимир Костов, 3. Мартин Кавдански, 4. Луиз Соарес, 7. Момчил Цветанов, 9. Даниел Генов, 10. Спас Георгиев, 17. Чавдар Ивайлов, 18. Диого Барбоса, 19. Браян Переа, 23. Браян Мендоса, 77. Стефан Велев

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо