3. НА "ЛАУТА": Локо Пд измъкна трите точки от Локо Сф (ВИДЕО)

НА "ЛАУТА": Локо Пд измъкна трите точки от Локо Сф (ВИДЕО)

"Смърфовете" с много ценно 1:0 срещу столичани

Локомотив Пловдив успя да победи Локомотив София с 1:0 при домакинството си в 105-ото издание на железничарското дерби.

Срещата започна с натиск от страна на пловдивчани. В 9-ата минута Бабакар Дион проби по дясното крило, след което центрира за Димитър Илиев, който стреля от воле, но ударът му бе блокиран от Красимир Милошев.

Бабакар Дион проби по дясното крило в 9-ата минута, след което центрира за Димитър Илиев, който стреля от воле, но ударът му бе блокиран от Красимир Милошев.

Футболистите на Локомотив София имаха претенции за дузпа в 10-ата минута, когато удар на Димо Бакалов рикошира в ръката на Тодор Павлов. Ситуацията бе проверена чрез VAR, но Никола Попов не отсъди 11-метров наказателен удар.

След рикошет Ерик Сорга овладя на границата на наказателното поле и шутира, но Бабукар Гайе отрази в 22-ата минута на двубоя.

Юлиян Ненов стреля от около 25 метра директно от пряк свободен удар в 28-ата минута, но топката прелеят над напречната греда на вратата, пазена от Динко Хоркаш.

В следващите минути двата отбора намалиха темпото, а опасни полажения пред двете врати липсваха.

В 53-ата минута за пореден път Джовани направи пробив отляво и опита техничен удар, който не намери целта. Малко след това Матеус опита шут от далечна дистанция, а след рикошет домакините стигнаха до корнер.

В 58-ата минута "смърфовете" поведоха. Джовани със страхотен пас изведе Петър Витанов в наказателното поле. Халфът опита удар, който мина между краката на Гайе, който успя да закачи топката, но не и да я избие, а от това се възползва Ерик Сорга, който от 1-2 метра засече във вратата с дебютния си гол за тима - 1:0.

В 79-ата минута Гайе спаси отбора си от ново попадение. Петър Витанов получи от Джовани и шутира от дузпата, но гамбийският национал се справи и изби.

Локо Пд - Локо Сф 1:0