3. На стадион Цар Самуил отборите на Беласица и ЦСКА ІІ завършиха наравно 2:2

На стадион Цар Самуил отборите на Беласица и ЦСКА ІІ завършиха наравно 2:2

Аксел Таонса и Илиян Йорданов вкараха головете в проверката

В контролен мач на терена на стадион Цар Самуил се срещнаха отборите на Беласица Петрич и ЦСКА ІІ София.

Срещата беше много приятна за гледане, защото възпитаниците на Даниел Моралес и Владимир Манчев показаха много грамотен и открит футбол. Атакуваше се по всички части на терена. В 18-та минута Аксел Таонса от лявата половина на терена нахлу в наказателното поле на армейците и с диагонален шут изпрати топката в далечния ъгъл на Мартин Станкев за 1:0. Преди това пропуски за двата тима направиха Васил Божинов за домакините и Антон Толев за гостите. До края на първата част на срещата напрежението пред двете врати продължи, но отново пропуски на Васил Божинов и Александър Кожухаров бяха причина да не се стигне до промяна на резултата.

През втората част на срещата наставникът на Беласица Даниел Моралес изведе на терена абсолютно нов състав. Поетапно шанс за игра бе даден на футболисти от резервната скамейка на гостите от страна на техния наставник Владимир Манчев. През първите няколко минути футболистите на ЦСКА ІІ заиграха по-добре, като Павел Жабов и Димитър Христов не успяха да прострелят вратаря Кирил Георгиев. В 64-та минута Илиян Йорданов от гостите с изненадващ шут изпрати топката в долния десен ъгъл на Кирил Георгиев за 1:1.  От този момент нататък петричките футболисти заиграха на по-високи обороти и това даде своя положителен резултат. В 78-ма минута Живко Димитров бе изведен далеч пред наказателното поле на гостите и със страхотен шут от движение в стил Меси изпрати топката в мрежата за 2:1. Шест минути по-късно Аспарух Смилков отдясно тръгна на скорост, насочи кълбото към Атанас Карачоров, овладя кълбото, навлезе в наказателното поле и стреля, но топката бе избита в корнер. Минута по-късно пир бърза контраатака на армейския тим Радослав Живков като по чудо не успя да отклони от 5- метра насочената към него топка в мрежата на Кирил Георгиев. В самия край на срещата при образцова контраатака на армейския тим Димитър Петров насочи топката към Радослав Живков и той не сгреши за 2:2.

Този мач бе ръководен на много високо равнище от силно прогресиращия млад арбитър Благовест Танев, който много авторитетно дирижираше нещата на терена и показа, че има голямо бъдеще. Очаквано на ниво помагаха и асистентите Любо Танев и известния в Ефбет лига Мирослав Иванов.

Феновете на Локо Пловдив искат Крушарски и ръководството вън

Левски получи 1000 билета за гостуването на Славия

Цената на пропуските е 20 лева

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо