3. На втора скорост Лудогорец си тръгна с първа победа от "Надежда", домакините скачат на съдиите (ВИДЕО+СНИМКИ)

Спорните ситуации излязоха на преден план при първото гостуване на разградчани на стадион "Локомотив"

Лудогорец надигра столичния Локомотив, за да постигне трета поредна победа в „А” група след 2:1 при първото си гостуване на „Надежда”. Гостите от Разград вкараха двата си гола през първото полувреме, когато точни бяха Александров и Марселиньо в рамките на 4 минути, между 25-ата и 29-ата. Румен Трифонов намали в 39-ата, а точно след подновяването на играта изравнително попадение на Бранеков не беше признато заради засада, което предизвика гнева на феновете на „железничарите”. Лудогорец доигра мача на втора скорост, но удържа крехкия си аванс, за да събере 24 точки на първото място.

Така Локомотив остана без спечелена точка срещу Лудогорец, откакто "орлите" са в "А" група.

ГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК!

Домакините, чиито фенове скандираха почти през цялото време името на своята легенда Стойчо Стоев, притиснаха шампионите в първите минути, но не успяха да стигнат до нищо по-опасно пред вратата на Владо Стоянов.

Постепенно Лудогорец овладя централната зона на терена и започна да атакува непрестанно, като си служеше с бързи къси пасове. В 22-ата минута Безяк стреля от движение много силно от дъгата на наказателното поле, като топката премина на сантиметри от напречната греда.

Три минути по-късно, в 25-ата, падна първият гол. Дяков изпрати топката към Мисиджан отляво. Холандецът премина на скорост през Елтон и Махамат и шутира силно в долния ляв ъгъл. Галев успя да избие, но в краката на влизащия на скорост Мишо Александров, който спокойно я прати в мрежата отблизо на добавка.

Лудогорец удвои своя аванс в 29-ата минута, когато един от най-силните в техните редици Мисиджан пое отляво изчистена топка, разцъка на двойно с Марселиньо като по учебник. Бразилецът навлезе в пеналтерията, финтира с тяло Йованович и шутира в долния ляв ъгъл. И въпреки че Галев успя да пипне топката, тя влезе в мрежата за 2:0.

Локомотив застраши по-сериозно вратата на Владо Стоянов чак в 31-ата минута, когато Гаел шутира от около 30 метра в долния десен ъгъл, но Владо Стоянов се разтегна и улови.

В последните шест минути домакините натиснаха и успяха да намалят изоставането си, като създадоха и още две положения. В 39-ата минута след мощен пробив на Гаел и центриране от аутлинията, Румен Трифонов реализира с премерен удар в долния десен ъгъл.

В 42-ата минута Гаел изстреля мощна бомба в наказателното поле, но топката премина покрай лявата греда.

В 45-ата минута Локо поиска дузпа, след като Маркиньос падна в наказателното поле след игра рамо в рамо с Дяков. Нямаше основания обаче за 11-метров наказателен удар.

Второто полувреме започна с изравнителен гол на Бранеков, но той не беше признат заради засада, маркирана от асистент-рефера Милков. Стадион „Локомотив” изригна във викове „мафия”.

Домакините продължиха да търсят втори гол и в 62-ата минута Маркиньос стреля много силно от дъгата на наказателното поле в долния ляв ъгъл, но Владо Стоянов със сетни усилия изби.

За гостите, които бяха намалили темпото, Александров и Марселиньо на няколко пъти разиграха на едно-две, като веднъж бразилецът изскочи сам срещу Галев, който обаче се хвърли в краката му, за да улови.

В 69-ата минута Светльо Дяков произведе бомбен удар, който зашемети застаналия на пътя му Бранеков.

Постепенно темпото спадна, а в 78-ата минута нов гол на Локомотив не беше зачетен заради поредна засада, маркирана от Ивайло Милков. Иначе точен бе Маркиньос.

Четири минути по-късно Лудогорец пропусна да реши мача. Кайсара изведе Мисиджан, който навлезе в пеналта, елиминирайки Матютю и излизайки сам срещу Галев. Нападателят обаче стреля неточно покрай лявата греда.

До края гостите разиграваха продължително и не допуснаха изравняване, за да останат с 4 точки аванс пред втория Ботев (Пд).

Локо (Сф) допусна трета загуба при Стефан Генов и първа в последните си три мача, като останаха 12-ти с 9 точки.

ОЩЕ СНИМКИ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК!

Илиан Илиев: Бяхме почти перфектни! Стана истински празник за Варна!

Треньорът на Черно море бе много доволен от успеха в дербито срещу Спартак

Кириякос за призивите на феновете на Спартак (Варна): Всеки има право на мнение!

"Дузпата ни извади от равновесие", коментира той след загубата в "морското" дерби

Феновете на Спартак (Варна) призоваха Георгиу да си подаде оставката

"Соколите" загубиха от Черно море с 0:2

Венци Стефанов: Едва ли Загорчич е забравил телефона ми, може да ми се обади

Босът на Славия коментира нападките срещу него

Алекс Колев: Знаехме, че ни очаква тежък мач, тъй като Левски играе трудно тук

Нападателят все пак бе доволен от успеха над Славия

Заги с тежки критики към ръководството на Славия: Обстановката е трагична!

Той бе много разочарован след загубата от Левски

Генчев: Трябва да си извадим много поуки от този мач

Той все пак бе доволен от успеха над Славия

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч