3. Берое взе трите точки и вгорчи още повече ситуацията в Крумовград (ВИДЕО)

Берое взе трите точки и вгорчи още повече ситуацията в Крумовград (ВИДЕО)

Старозагорци излязоха трети в класирането след минимален успех на „Никола Щерев-Старика“

Берое надви Крумовград с 1:0 при гостуването си на спортен комплекс „Никола Щерев-Старика“ от петия кръг на Efbet Лига и излезе временно на третото място в подреждането. Старозагорци оставиха загубата от Локо Пловдив зад гърба си и събраха 10 точки - колкото има и Спартак Варна, който също победи с 1:0 по-рано днес при домакинството си на Арда.

Берое можеше да поведе след само няколко секунди игра, след като Хуанка Пинеда намери Леандро Годой, който стреля, бе блокиран, след което отправи точен, но слаб удар. В четвъртата минута Винисиус Белоти шутира леко в ръцете на Янко Георгиев.

В 14-ата минута Крумовград бе изключително близо до попадение. При центриране от ъглов удар Божидар Кацаров бе изпуснат от защитата на Берое и нанесе удар с глава, който Артур Мота със сетни сили изби в гредата. Три минути след това Ерол Дост излезе на добра позиция, но Мота пак се намеси.

В 20-ата минута Хуанка Пинеда получи центриране отдясно и нанесе удар с глава, който бе блокиран от Божидар Кацаров. Гостите имаха претенции за дузпа за игра с ръка на капитана на Крумовград, като ВАР прегледа ситуацията, но установи, че ситуацията е чиста.

В 48-ата минута Серкан Юсеин нанесе удар от около 20-ина метра, но много слаб и Артур Мота улови без никакви проблеми. Две минути след това Вячеслав Велев шутира силно, но неточно от границата на наказателното поле.

В 53-ата минута след разбъркване в наказателното поле на Берое Божидар Кацаров се ориентира най-добре и нанесе силен удар, който обаче бе блокиран от бранител в бяло, след което Джунейт Али не успя да върне топката в наказателното поле.

В 57-ата минута Даниел Оливейра центрира към Патрик Луан, който отправи удар с глава с гръб към вратата, но Артур Мота направи хубаво спасяване с една ръка и топката излезе в корнер.

Берое поведе в 61-вата минута. Хуанка Пинеда проби отдясно и центрира, от аутлинията Винисиус Белоти свали за Леандро Годой, който със странична ножица прати топката в долния ляв ъгъл за 0:1.

В 64-ата минута Ерол Дост проби добре отляво и намери Серкан Юсеин, който нанесе удар от далечна дистанция, който обаче премина покрай вратата на Артур Мота. Десет минути след това Али центрира към Патрик, който стреля, но не затрудни Мота.

Така кризата в Крумовград се задълбочи още повече с четвърта поредна загуба и отборът на Атанас Рибарски остава с трите си точки, които спечели в първия кръг срещу Славия.

Крумовград - Берое 0:1