3. БИТКА, ГОЛ, ПОБЕДА! България надви Северна Ирландия (ВИДЕО)

БИТКА, ГОЛ, ПОБЕДА! България надви Северна Ирландия (ВИДЕО)

Десподов вкара за 1:0, осми мач без загуба за Илиан

Българският национален отбор успя да победи с 1:0 Северна Ирландия във втория си мач от Група 3 на Лига „C“ в Лигата на нациите на стадион „Христо Ботев“ в Пловдив.

Пред около 12 000 души на "Колежа", родните национали изиграха още един силен мач под ръководството на Илиан Илиев, който записа осма поредна среща без загуба. Големият герой за "лъвовете" беше капитанът Кирил Десподов, разписал се пет минути преди почивката.

В третата минута "лъвовете" организираха добро нападение, Мартин Минчев получи отляво и нанесе два последователни удара, които бяха блокирани и топката излезе в ъглов удар.

При корнера България имаше нова много добра възможност за гол, след като Георги Костадинов на първа греда отклони за Александър Колев, който стреля, Бейли Пейкок-Фарел спаси, Алекс Петков добави, а стражът отби в левия страничен стълб, след което улови топката.

В 12-ата минута Радослав Кирилов пусна отляво за Фабиан Нюрнбергер, който проби и предостави центриране на Алекс Колев, който отклони топката с глава, но бе неточен. Десет минути след това Кирил Десподов стреля през човек от границата на наказателното поле, но встрани от вратата.

В 29-та минута Десподов изпълни по великолепен начин пряк свободен удар от около 15 метра, но топката срещна сглобката на двете греди и отново шансът обърна гръб на нашия тим.

България излезе напред в резултата в 40-ата минута! Алекс Колев пресече подаване на Бейли Пийкок-Фарел и мигновено пусна подаване за Кирил Десподов, който бе забравен от отбраната на Северна Ирландия и необезпокояван прати топката в празната врата за 1:0!

В 68-ата минута Северна Ирландия беше много близо до изравнително попадение, след като Шейн Лейвъри получи прехвърлящо подаване, което го остави сам срещу вратаря Димитър Митов, който зае добра позиция и се справи. В ситуацията дори имаше засада и евентуален гол нямаше да бъде зачетен.

Така България излиза начело в класирането в групата с 4 точки, колкото има и Беларус. Северна Ирландия е трети, а Люксембург на последното място.

България - Северна Ирландия 1:0

1:0 Десподов 40

Стартови състави:

България: 1. Димитър Митов – 16. Виктор Попов, 3. Живко Атанасов, 5. Алекс Петков, 13. Фабиан Нюрнбергер – 7. Георги Костадинов, 4. Илия Груев – 11. Кирил Десподов, 17. Мартин Минчев, 8. Радослав Кирилов – 9. Александър Колев

Северна Ирландия: Пийкок-Фарел – Хюм, Балард, МакНеър, Браун – Люис, Савил, С. Чарлс – Прайс, Д. Чарлс, Конър Брадли