3. БИТКА, БОЙ, ДРАМА: 2:2 в дербито на Пловдив (ВИДЕО)

БИТКА, БОЙ, ДРАМА: 2:2 в дербито на Пловдив (ВИДЕО)

Вратар провали Ботев в 92-та минута

Локомотив Пловдив успя да избегне поражение в градското дерби с Ботев Пловдив, след като изравни за крайното 2:2 в добавеното време на срещата. "Канарчетата" повеждаха на два пъти, но това не се оказа достатъчно за крайния успех на "Колежа", като двата градски съперника записаха четвърти пореден хикс в битката помежду си.

Ботев Пловдив направи много сериозен пропуск в 13-ата минута. След центриране в наказателното поле на Локомотив топката стигна до Никола Илиев, който бе оставен на отлична позиция сам срещу Мартин Луков, но стреля в него и вратарят на "черно-белите" се намеси и спаси.

Ботев Пловдив поведе с 1:0 в 17-ата минута. Антони Уджа с гърди свали топката за Никола Илиев, който преодоля Хорхе Сегура, Мартин Паскалев и Георги Каракашев, а след това вкара топката във вратата на Мартин Луков.

В първата минута на добавеното време на първата част футболистите на Ботев Пловдив допуснаха много груба грешка пред своето наказателното поле. Оливие Камдем можеше да изведе Мичи Нтело сам срещу Ханс Кристиян Бернат, но подаването му бе твърде слабо и пресечено.

Локомотив Пловдив направи огромен пропуск в 46-ата минута. Димитър Илиев пусна отличен пас към Мичи Нтело, който бе покрит от Йонас Там. Естонският защитник направи много груба грешка. Нтело излезе сам срещу Ханс Кристиян Бернат и тръгна да го преодолява, но се забави твърде много, а в крайна сметка ударът му бе блокиран от Антоан Конте.

Локомотив Пловдив успя да изравни резултата в 56-ата минута. "Канарчетата" загубиха топката след изпълнение на тъч. Играчите на Любослав Пенев много бързо прехвърлиха топката в наказателното поле на Ботев. Димитър Илиев пусна отличен пас към Мичи Нтело, който бе изпуснат от Антоан Конте и успя да прокара топката във вратата на Ханс Кристиян Бернат за 1:1.

Ботев Пловдив организира много бърза атака в 66-ата минута. Ехидже Укаки нахлу на скорост в наказателното поле на Локомотив, след което пусна остър пас към Антъни Уджа, но Оливие Камдем се намеси решаващо и успя да отклони топката от неговия път.

Ботев Пловдив отново излезе напред в резултата в 72-ата минута. Ивелин Попов подаде към Константинос Балоянис, а той намери след това Ехидже Укаки на отлична позиция в наказателното поле и той не пропусна да вкара топката във вратата на Мартин Луков за 2:1.

Ботев Пловдив можеше да реши всичко в мача в 75-ата минута. Ивелин Попов с отличен пас изведе Мартин Секулич сам срещу Мартин Луков. Хърватинът стреля, но на сантиметри встрани от левия страничен стълб на вратата на Луков.

Локомотив Пловдив успя да изравни резултата във втората минута на добавеното време на срещата. Мартин Хайдаров отправи удар от разстояние, което изненада вратаря Ханс Кристиян Бернат, който изпусна топката, а тя се озова в краката на Жулиен Лами, а той отблизо не пропусна да вкара. Лами бе покрит от Антонио Перера и нямаше засада.

Ботев Пд - Локо Пд 2:2
1:0 Никола Илиев 17
1:1 Нтело 56
2:1 Укаки 72
2:2 Жулиен Лами 90+2

Стартови състави:

БОТЕВ (ПД): 1. Ханс Бернат, 5. Йонас Там, 7. Самуел Акере, 10. Ивелин Попов, 11. Антони Уджа, 15. Джеймс Ето'о, 17. Николай Минков, 19. Антоан Конте, 20. Антонио Перера, 21. Никола Илиев, 38. Константинос Балоянис;

ЛОКОМОТИВ (ПД): 88. Мартин Луков, 44. Ангел Лясков, 91. Хорхе Сегура, 4. Мартин Паскалев, 71. Оливер Камдем, 6. Христо Иванов, 33. Георги Каракашев, 17. Николас Пенев, 10. Мартин Петков, 14. Димитър Илиев, 9. Мичи Нтело.

Феновете на Локо Пловдив искат Крушарски и ръководството вън

Левски получи 1000 билета за гостуването на Славия

Цената на пропуските е 20 лева

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо