3. Крумовград пак не загуби, след 0:0 във Вр (ВИДЕО)аца

Крумовград пак не загуби, след 0:0 във Вр (ВИДЕО)аца

Дебютантите в елита остават непобедени през годината

Ботев (Враца) отново не успя да вкара гол на дебютанта Крумовград, след като завърши при резултат 0:0 домакинството си от XXVIII кръг на футболната ни efbet Лига, а в 13-ия падна като гост с 0:1.

Така новаците в елита останаха в топ 6 и без поражение през календарната година, като вече имат 40 точки, с 1 пред 7-ия ЦСКА 1948, който обаче е с мач по-малко.

Ботев (Враца) фиксира второ последователно нулево реми, след като в предния кръг направи такова и с „червените“ от Бистрица, така че е непобеден в 4 кръга, но въпреки това заема предпоследното място в класирането с 19 точки от 28 мача.

Днес Крумовград започна по-силно и създаде няколко интересни ситуации пред Федерико Бариос, но Матей Шимич и Клайдер Машедо бяха неточни.

В 32-ата минута Ботев Враца имаше добра възможност, като удар на Браян Мендоса бе спасен от Янко Георгиев.

В края на полувремето Браян Переа имаше добра възможност, но бе блокиран от противников защитник.

На почивката Станислав Генчев извади от игра Алекс Колев и пусна на негово място Октай Юсеин.

Националът на България напусна принудително терена, след което е бил пратен към болницата във Враца поради съмнение за счупена кост в крака.

Ботев Враца опита натиск в началото на второто полувреме, а удари на Мартин Смоленски и Мирослав Маринов не намериха целта.

В 65-ата минута Димитър Тонев от Крумовград направи най-големия пропуск в мача.

Крилото бе изведен в наказателното поле, но ударът му бе майсторски спасен от Бариос.

До края на срещата липсваха интересните моменти и срещата приключи без победител.

Стартови състави:

Ботев Враца: 34. Федерико Рубио, 19. Браян Переа (к), 18. Диого Барбоса, 23. Браян Мендоса, 8. Клери Сербер, 14. Марко Мажуга, 29. Мартин Бачев, 24. Мартин Смоленски, 13. Мартин Ачков, 27. Дарнел Дилан Меси, 15. Мирослав Маринов;

Резерви: 76. Красимир Костов, 5. Петко Ганев, 9. Даниел Генов, 10. Спас Георгиев, 11. Ласана Н'Диайе, 21. Бубакар Траоре, 37. Марио Киконда, 77. Стефан Велев, 88. Иван Нешков;

Треньор: Христо Янев;

Крумовград: 1. Янко Георгиев, 44. Божидар Кацаров (к), 5. Матей Шимич, 18. Клайдер Маседо, 2. Джуниет Али, 91. Вячеслав Велев, 8. Ренан Ареяс, 17. Патрик Луан, 23. Димитър Тонев, 30. Жак Пехливанов, 9. Александър Колев;

Резерви: 21. Благой Макенджиев, 3. Калоян Пехливанов, 77. Октай Юсеин, 20. Джунейт Яшар, 80. Китан Василев, 4. Лукас Сантос, 7. Момчил Цветанов;

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо