3. Крумовград остана непобеден, но и не спечели на „Ивайло“(ВИДЕО)

Крумовград остана непобеден, но и не спечели на „Ивайло“(ВИДЕО)

Второ последователно 0:0 между новаците в елита, Етър пред изпадане

Новакът Крумовград продължава серията си без поражение, която започна още в края на миналата календарна година и вече включва 11 срещи.

Дебютантите в елита регистрираха второ последователно равенство 0:0 срещу Етър, този път във Велико Търново, в мач от XXIX кръг на efbet Лига.

Дербито на новаците  до голяма степен разочарова, като головите положения липсваха почти напълно и през двете полувреме.

По този начин Етър остана на дъното в класирането с 14 точки и "болярите" могат да се сбогуват с елитния си статут още след следващия ХХХ кръг, който е последният редовната част на сезона.

Крумовград пък се върна на шестата позиция с 41 точки, колкото има и седмият Ботев (Пловдив).

Двубоят на "Ивайло" бе лишен от домакински натиск. Вместо това гостите опитаха първи да стигнат до попадение. Димитър Тонев стреля от дистанция, но без да впечатли с изпълнение. Скоро след това и Алекс Колев шутира извън наказателното поле, но Ангел Мартинов не бе затруднен.

В 36-ата минута Крумовград пропусна още една възможност, след като центриране на Пехливанов от ъглов удар намери Матей Шимич, който със странична ножица разтресе дясната греда на "виолетовите".

Положенията пред вратата на домакините продължиха да се редят, а следващата опасност дойде от Джунейт Али, стрелял от над 20 метра, но Мартинов внимаваше и успя да избие.

В началото на второто полувреме Етър създаде разбъркване пред вратата на Янко Георгиев, което завърши с голов удар. Главният съдия Мартин Великов обаче преценни, че срещу Георгиев е извършено нарушение и попадението на Серине Файе бе отменено.

В 70-ата минута резервата Ловре Кнежевич нанесе първия точен удар в мача за Етър, но Георгиев спаси. Пет минута преди края Алекс Молев можеше да донесе победата на Крумовград, но от близка дистанция националът удари греда.

В последния кръг от редовния сезон Крумовград приема Славия, докато Етър гостува на Ботев Враца.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Етър: 1. Ангел Мартинов – 2. Хосекарлос ван Ранкин, 44. Принс, 15. Георги Ангелов (К), 33. Кордова – 6. Горка Ларучеа, 8. Мартин Моран – 13. Дидис Пита, 17. Атанас Атанасов, 94. Жан-Марк Тибуе – 9. Иван Василев

Резерви: 12. Кристиян Секулич – 5. Килиан Гесум, 10. Ловре Кнежевич, 11. Радослав Найденов, 18. Йоаким Карсела, 19. Александър Мишов, 20. Клифорд Ярен, 26. Йоан Маринов, 77. Мартин Николов

Треньор: Светослав Петров

Крумовград: 1. Янко Георгиев – 44. Божидар Кацаров (К), 5. Матей Шимич, 18. Клайдер Машедо – 2. Джуниет Али, 8. Ренан, 17. Патрик Луан, 91. Вячеслав Велев – 23. Димитър Тонев, 30. Жак Пехливанов – 9. Александър Колев

Резерви: 21. Благой Макенджиев – 3. Калоян Пехливанов, 4. Лукас Сантана, 7. Момчил Цветанов, 20. Джунейт Яшар, 77. Октай Юсеин, 80. Китан Василев

Феновете на Локо Пловдив искат Крушарски и ръководството вън

Левски получи 1000 билета за гостуването на Славия

Цената на пропуските е 20 лева

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо