3. Хебър надви 10 от Берое за първа победа през сезона (ВИДЕО)

Хебър надви 10 от Берое за първа победа през сезона (ВИДЕО)

Момчетата на Веселин Великов успяха да вземат символичното си домакинство в Стара Загора

Хебър трябваше да чака до седмия кръг в родния елит, за да постигне първата си победа за сезона. Отборът от Пазарджик надви Берое с 3:1 в Стара Загора, макар да беше символичен домакин, заради ремонтните дейности на "Георги Бенковски". Заралии играха над 50 минути с човек по-малко, а втори жълт картон на Годой в последните секунди ги остави да завършат срещата с 9 играчи.

Така Хебър събра 4 точки на 14 позиция, докато Берое е седми с 10 пункта.

Срещата в Стара Загора започна на ниско темпо, като в началните минути нямаше много положения пред двете врати.

Така се стигна до 10-ата миннута, когато Лучано Скуадроне фаулира Мартин Михайлов в наказателното поле и след преразглеждане на ситуацията с ВАР, съдията волен Чинков отсъди дузпа.

Зад топката застана Атанас Кабов, който със силен удар прати топката в долния десен ъгъл на Артур Мота, който хвана ъгъла, но не успя да спаси дузпата.

Берое остана с човек по-малко на терена в 39-ата минута, когато Франко Минго вдигна високо крака си и в опит да играе с топката, удари в главата Набил Макни и получи червен картон.

Минута по-късно заралии можеха да поведат, но Петър Дебърлиев спаси удар на излезлия фронтално срещу него Хуанка Пинеда.

Второто полувреме започна равностойно, но в 56-та минута Душан Вукович напредна по лявото крило и с диагонален пас намери Набил Макни, който си освободи място за изстрел и прати топката неспасяемо в долния ляв ъгъл на Артур Мота.

Берое имаше добър шанс в 61-ата минута, когато Вукович изпусна Франсиско Сагардия и той стреля, но Петър Дебърлиев спаси. При ъгловия удар Дебърлиев удари с юмрук в лицето Ойер Сариеги и той се просна на терена. Волен Чинков се допита до ВАР и отсъди дузпа за Берое. Леандро Годой застана зад топката и с удар в центъра на вратата в 66-ата прати топката в мрежата на хвърлилия се надясно Петър Дебърлиев за 1:2.

Все пак Хебър сложи точка на спора пет минути преди края. Тогава Кристиан Андонов получи топката фронтално срещу вратата и веднага намери Олексий Збун, който порази за трети път вратата на Артур Мота.

Хебър - Берое 3:1