3. Опашкарите Хебър и Ботев (Враца) не се победиха

Опашкарите Хебър и Ботев (Враца) не се победиха

Двата отбора не се победиха на „Лаута“ – 1:1, резерва на пазарджиклии с червен картон

Последните в класирането на футболния ни елит отбори на Хебър (Пазарджик) и Ботев (Враца) взеха по точка след 1:1 в сблъсъка помежду си от XI кръг.

Двата отбора си размениха по един гол за 11 минути преди почивката на „Лаута“ като първо символичните домакини от Пазарджик откриха чрез Божидар Пенчев в 10-ата, а в 21-ата Дилян Георгиев изравни.

В добавеното време на двубоя пък резервата на пазарджиклии Олексий Збун получи директен червен картон, след като се появи на терена в 81-ата минута.

Срещата започна по-активно за символичните домакини. В осмата минута те организираха бърза контраатака, която обаче завърши с неточно изпълнение на Уилям Фонкеу. Играчите на Христо Янев отговориха мигновено, но Марсио Роса отрази последователно удари на Бубакар Траоре и Даниел Генов.

В десетата минута Хебър откри резултата. Божидар Пенчев изненада стража на Ботев (Враца), след като шутира директно от пряк свободен удар на около 30 метра от вратата и Любомир Василев не успя да реагира - 1:0.

В 21-ата минута обаче гостите възстановиха равенството. Защитата на домакините не се ориентира добре при центриране от корнер на Мартин Смоленски към границата на вратарското поле, където Дилян Георгиев изпревари Октай Хамдиев и засече в мрежата за 1:1.

До края на първата част Шейх Диаманка стреля опасно от дистанция, но топката попадна право в ръцете на Любомир Василев и така почивката дойде при равен резултат.

Втората част отново стартира равностойно и без чисти голов ситуации пред двете врати.

В 68-ата минута Хебър бе много близо до второ попадение. Октай Хамдиев получи на десния фланг и центрира прострелно към Набил Макни, който бе изпуснат от защитата на гостите и стреля от близка дистанция, но Любомир Василев показа отличен рефлекс и отклони топката, която след това срещна и напречната греда.

В 77-ата минута Мартин Михайлов засече с глава подаване от корнер, но неточно.

В последната минута от редовното време Набил Макни пробва удар от дистанция, който обаче рикошира в крак на защитник на Ботев (Враца) и нямаше как да затрудни Любомир Василев.

Домакините завършиха срещата в намален състав, след като в третата минута от добавеното време на мача Олексий Збун препъна Спас Георгиев, който се откъсваше сам срещу Марсио Роса и главният съдия Георги Кабаков показа директен червен картон на украинския футболист на Хебър.

След равенството съперниците остават в дъното на класирането като Хебър е последен със 7 точки, а Ботев (Враца) има с 1 повече в своя актив.

ХЕБЪР - БОТЕВ (ВРАЦА) 1:1
1:0 Божидар Пенчев (10)
1:1 Дилян Георгиев (21)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Хебър: 97. Марсио Да Роса, 44. Николай Николаев, 55. Мартин Михайлов (К), 18. Радослав Терзиев, 88. Милен Гамаков, 21. Божидар Пенчев, 15. Уилям Фонкеу, 19. Георги Стойков, 77. Октай Хамдиев, 29. Шейх Диаманка, 70. Набил Макни;

Резерви: 1. Петър Дебърлиев, 2. Иван Дишков, 7. Олексий Збун, 8. Кристиан Андонов, 9. Калоян Кръстев, 11. Душан Вукович, 23. Калоян Пехливанов, 24. Енцо Ел Фатахи, 84. Стилиян Тисовски;

Треньор: Йордан Минев;

Ботев Враца: 1. Любомир Василев (К), 25. Деян Лозев, 29. Мартин Бачев, 6. Давид Суарес, 11. Мартин Ачков,  22. Антоан Стоянов, , 70. Дилян Георгиев, 24. Мартин Смоленски, 9. Даниел Генов, 19. Браян Переа21. Бубакар Траоре;

Резерви: 34. Федерико Бариос, 10. Спас Георгиев, 14. Марко Мажуга, 15. Мирослав Маринов, 17. Чавдар Ивайлов, 32. Мартин Дичев, 33. Стефан Цонков, 77. Стефан Велев, 97. Владислав Найденов;