3. Ботев Пд матира Крумовград с гол красавец за 1:0 (ВИДЕО)

Ботев Пд матира Крумовград с гол красавец за 1:0 (ВИДЕО)

Джеймс Ето'о донесе успеха за "канарчетата"

Ботев Пловдив се върна към победите, след като надви с 1:0 Крумовград като гост в мач от 3-ия кръг на efbet Лига. "Канарчетата" записаха равенство срещу Локо Пловдив и съкрушителна загуба от Панатинайкос през седмицата, но отново са на победния път, след като Джеймс Ето'о вкара победния гол тази вечер.

В 6-ата минута Николай Минков бе изведен на дясното крило, влезе в наказателното поле и центрира, но удар на Мартин Секулич бе блокиран от Матей Шимич.

Ботев Пд продължи да натиска, а в 9-ата минута удар с глава на Антоан Конте бе спасен от Янко Георгиев. Четири минути по-късно колегата му на другата врата - Ханс Кристиан Бернат, спаси удар на Лукас Сантана.

В 36-ата минута след центриране отляво на Константинос Балоянис, топката рикошира във футболист на Крумовград и само намесата на Георгиев спаси домакините от инкасирането на гол.

Въпреки осезаемия натиск на хората на Душан Керкез, Крумовград имаше чудесен шанс в 40-ата минута, когато Балоянис и Янис Карабельов допуснаха грешка и подариха топката на Диего Рапосо, но ударът му бе спасен от Бернат.

Натискът на Ботев Пд в началото на втората част даде резултат в 52-ата минута. Тогава Ивелин Попов от лявото крило влезе към центъра и подаде към Джеймс Ето'о. Той бе на над 20 метра от вратата на Крумовград, но веднага си нагласи топката на десния крак и с мощен изстрел матира Янко Георгиев за 1:0.

В 64-ата минута Вячеслав Велев допусна груба грешка, след като опита да върне топката към вратаря, но вместо това я подаде на Секулич. Деветката на Ботев Пд нахлу в наказателното поле, но от чиста позиция не успя да преодолее Янко Георгиев, който остави тима си в мача след спасяване с крак.

В края на мача темпото спадна, като Ботев Пд се справяше без особени проблеми с опитите за атаки от тима на Атанас Рибарски. В добавеното време на срещата Алекса Мараш излезе сам срещу вратаря, но Георгиев отново спаси, като и страничният съдия вдигна флага си за засада.

Стартови състави:

Крумовград: 1. Янко Георгиев, 5. Матей Шимич, 4. Лукас Сантос, 44. Божидар Кацаров, 7. Момчил Цветанов, 91. Вячеслав Велев, 13. Диего Рапосо, 22. Ерол Дост, 10. Серкан Юсеин, 17. Патрик Луан, 19. Наско Милев;

Ботев Пловдив: 1. Ханс Бернат, 5. Джонас Там, 7. Самюел Акере, 9. Мартин Секулич, 10. Ивелин Попов, 15. Джеймс Ето’о, 17. Николай Минков, 19. Антоан Конте, 28. Янис Карабельов, 38. Константинос Балогианис, 40. Кристиан Нвачукву.

Феновете на Локо Пловдив искат Крушарски и ръководството вън

Левски получи 1000 билета за гостуването на Славия

Цената на пропуските е 20 лева

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо