3. Без победител в дербито на "железничарите"(ВИДЕО)

Без победител в дербито на "железничарите"(ВИДЕО)

Бомба на Станоев впечатли "Лаута"

Локомотив (Пд) и Локомотив (София) впачатлиха с красиви попадения в дербито на "железничарите" от 7 кръг на efbet лига, завършило 1:1. Снаряд на Красимир Станоев в 42-ата минута смълча "Лаута", а през цялата първа част гостите бяха по-солидния от двата тима на терена.

Някак, тимът на Любослав Пенев успя да се измъкне от домакинско поражение след красив гол на Георги Каракашев с глава, първи негов на ниво Първа лига.

Преди началото на срещата легендата на Локомотив (Пд) Христо Бонев връчи тениска с №300 на капитана на отбора Димитър Илиев във връзка с юбилейния му брой мачове във всички турнири с екипа на "смърфовете". На трибуните пък бе друга емблема на клуба, наставникът Едуард Ераносян, донесъл първата и засега единствена титла на "черно-белите" през 2004 година.

Впечатляващо начало на мача, след като Красимир Станоев заби феноменален гол още в 42-ата секунда след изстрел от малък ъгъл с външната част на крака, разстрелял Кристиан Томов.

Само 2 минути по-късно "железничарите" от София бяха близо до второ попадение, след като удар на Стив Траоре бе избит от вратаря на домакините, а при добавката Светослав Диков намери гредата.

В 20-ата минута таранът на гостите бе много близо да се разпише, но на втора греда се размина с топката и не успя да я засече в опразнената врата.

До края на първата част "червено-черните" бяха далеч по-активният тим на терена. В края на полувремето удар на Симеон Славчев мина в опасна близост от целта.

След почивката домакините успяха да намерят начин да се противопоставят, но продължаваха да изпитват затруднения в офанзивен план.

След час игра Любослав Пенев се принуди да прави тройна смяна, като Ивайло Иванов бе заменен от Георги Каракашев. Ефе Али пък влезе на мястото на Йохан Н'зи, а Мартин Петков излезе, за да се появи Жулиен Лами.

За да дойде 79-ата минута, когато Кандем центрира в наказателното поле, а Каракашев с глава запрати топката неспасяемо в далечния на Александър Любенов ъгъл за 1:1.

Локо Пд - Локо Сф 1:1
0:1 Красимир Станоев (1)
1:1 Георги Каракашев (79)

Стартови състави:

Локомотив Пд: 81. Кристиан Томов – 71. Оливер Камдем, 4. Мартин Паскалев, 5. Тодор Павлов, 44. Ангел Лясков – 22. Ивайло Иванов, 16. Кристиян Пешов, 75. Хоан Н‘зи – 10. Мартин Петков, 14. Димитър Илиев (К), 19. Мартин Хайдаров

Локомотив Сф: 24. Александър Любенов (К) – 13. Селсо Рапосо, 4. Диме Димов, 31. Красимир Станоев, 12. Бруно Франко – 8. Симеон Славчев, 26. Мамаду Диара, 3. Доналдо Ацка – 47. Стефан Ламбезе, 18. Светослав Диков, 98. Стив Траоре

Левски получи 1000 билета за гостуването на Славия

Цената на пропуските е 20 лева

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо