3. ЦСКА се развихри за първа победа при Томаш (ВИДЕО)

ЦСКА се развихри за първа победа при Томаш (ВИДЕО)

„Армейците“ зарадваха феновете с класика в „Надежда“

ЦСКА постигна първата си победа под ръководството на треньора Александър Томаш, след като спечели с класическото 3:0 визитата си на Локомотив (София) от изтегления 12-и кръг на футболната ни efbet Лига.

„Червените“ излязоха без нито един българин в стартовия си състав, но впечатлиха с играта си в столичното дерби. Точни за тях в квартал „Надежда“ бяха Джонатан Линдсет (9), Матиас Фаетон (17) и лятното попълнение Годуин Коялипу (59).

Така „армейците“ прекъснаха негативната си серия от 4 загуби и запазиха суха мрежа за първи път в първенството от април месец, когато победиха големия съперник Левски с 2:0.

Те зарадваха и завърналите се на трибуните свои фенове, които досега през кампанията не бяха на стадиона заради наказание, наложено за ексцесиите по време на баража за евротурнирите срещу ЦСКА 1948 в края на миналия сезон.

Гостите започнаха много силно срещата и още в 10-ата секунда Джонатан Линдсет центрира опасно, но защитник на домакините изчисти в корнер.

След неговото изпълнение не се стигна до сериозна опасност, но такава имаше във втората минута, когато Джейсън Локило показа класа и стреля по диагонала, но на сантиметри от страничната греда.

В 3-ата минута друго ново попълнение на „червените“ - Годуин Коялипу, бе изведен технично в коридор, но и изпреварен в последния момент от бранител на Локо Сф.

Първият точен изстрел в срещата нанесе друг новодошъл при „армейците“ - Джеймс Ето'о, който в 7-ата минута пробва от дистанция, но не затрудни капитана на домакините Александър Любенов.

Само секунди по-късно вратарят трябваше да прави далеч по-трудно спасяване, тъй като след грешка в защитата топката попадна у Годуин Коялипу, който със завъртане стреля мощно, но стражът боксира.

Логичното се случи след късо изпълнения впоследствие корнер. Тибо Вион пусна топката към Локило, чието отлично центриране бе засечено от воле на далечна греда от Джонатан Линдсет за 1:0.

Това бе и първият гол на ЦСКА под ръководството на Александър Томаш, а малко след това Коялипу можеше да вкара втория, след като беше изведен сам срещу вратаря, но изстрелът му бе спасен с крака от Любенов.

След това играта се накъса заради няколко нарушения, като при едно от тях „железничарите“ имаха претенции за дузпа, но такава не последва.

ЦСКА вкара втори гол в 17-ата минута, когато точен бе Матиас Фаетон. Той се разписа от добавка, след като преди това хубав пробив и шут осъществи Локило – 2:0.

Почивката дойде при този резултат. Второто полувреме започна далеч по-спокойно от първото, но празникът за гостите се пренесе на трибуните, а вследствие на хореографията видимостта бе намалена и мачът спрян за кратко.

Скоро след подновяването му ЦСКА реши всичко с решителен трети гол. Той бе дело на новия нападател Годуин Коялипу, който с мощен изстрел от средна дистанция хвана неподготвен вратаря Любенов и се разписа във втора поредна визита, оформяйки класиката.

Впоследствие двата отбора намалиха оборотите и макар в заключителните минути домакините да потърсиха утешително попадение, те не успяха да го постигнат след няколко добри изяви на Бусато.

Така извелият с капитанската лента „армейците“ бразилец запази мрежата си суха за първи път през сезона и от общо 14 шампионатни мача насам.

След успеха ЦСКА вече има 6 точки, като изостава с 3 от Локомотив (София) и с цели 13 от лидера Левски, макар да е с мач по-малко от „сините“.

В следващите си срещи от предстоящия девети кръг в Първа лига на 21 септември ЦСКА приема Берое на стадион „Христо Ботев“ в Благоевград заради заетостта на Националния стадион „Васил Левски“ в София, докато за Локомотив София предстои гостуване на Лудогорец в Разград.

ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ) - ЦСКА 0:3
0:1 Джонатан Линдсет (9)
0:2 Матиас Фаетон (17)
0:3 Годуин Коялипу (59)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Локомотив София: 24. Александър Любенов (К) – 47. Стефан Ламбезе, 31. Красимир Станоев, 4. Диме Димов, 12. Бруно Франко –  26. Мамаду Диара, 3. Доналдо Ацка, 8. Симеон Славчев – 13. Селсо Рапосо, 94. Юлиан Ненов, 98. Стив Траоре;

Резерви: 88. Жарко Истатков, 10. Валентин Николов, 5. Атанасиос Пицолис, 11. Анисе Бру, 15. Лука Иванов, 44. Мики Орачев, 18. Светослав Диков, 22. Ивайло Найденов, 98. Стив Траоре;

Треньор: Иван Колев;

ЦСКА: 1. Густаво Бусато (К) - 15. Тибо Вион, 5. Лумбард Делова, 13. Браян Кордоба, 18. Микаел Пинто - 26. Марселино Кареасо, 22. Джеймс Ето'о - 22. Джейсън Локило, 10. Джонатан Линдсет, 11. Матиас Фаетон - 77. Годуин Коялипу;

Резерви: 25. Иван Дюлгеров, 45. Аарон Исека, 9. Зюмюр Бютучи, 19. Иван Турицов, 73. Илиан Илиев, 8. Станислав Шопов, 14. Тобиас Хайнц, 7. Улаус Скаршем, 4. Християн Петров;