3. Етър спря и опита на Пирин за оцеляване (ВИДЕО)

Етър спря и опита на Пирин за оцеляване (ВИДЕО)

Гол в края спаси "орлетата" за 2:2

Етър даде да се разбере, че до края на сезона ще играе изцяло за себе си, въпреки че вече загуби елитния си статут. Тимът на Светослав Петров изпусна победата срещу Пирин в последния възможен момент при равенството 2:2 в Благоевград. Късно попадение на Арно Люзайадио донесе точката на "орлетата", които остават опасно близо до зоната на изпадащите. Тимът на Олександър Бабич вече имат 31 пункта, с един повече от Хебър, но и само на 3 пред представящият се солидно в последно време Ботев Враца.

Пирин Благоевград поведе с 1:0 още в 4-ата минута. Иван Тасев проби по десния фланг, след което центрира в наказателното поле на Етър, където Принс Мбаке отблизо прати топката в собствената си врата.

Етър Велико Търново бе много близо до това да изравни резултата в 12-ата минута. Николай Бодуров изпусна Иван Василев, който стигна до аутлинията и центрира в наказателното поле на Пирин, където Йоким Карсела стреля, но топката срещна напречната греда на вратата на Максим Ковальов.

Иван Тасев отправи удар от около 20 метра в 24-ата минута, но Кристиян Секулич се намеси и спаси.

Втората част започна с отлична възможност на "болярите" да изравнят, след като Шахредин Бухолда стреля от границата на наказателното поле, Ковальов изби в гредата, а при последвалата добавка Иван Василев не успя да довкара отблизо. При ситуацията пострада и украинстият вратар.

От втория опит Етър все пак изравни именно чрез Василев. Хубава многоходова атака на "болярите" завърши с остър пас на Сериге Файе, засечен на шпагат от тарана на гостите. Само 3 минути по-късно обратът бе пълен. Атака близнак доведе до второ попадение за гостите, като този път Файе намери Йоахин Гонзалес, който от воле разстреля Ковальов.

За да дойде продължението на мача, когато техничен удар на Арно Люзайадио влетя в далечния на Кристиян Секулич ъгъл за 2:2. Така в крайна сметка двата отбора взеха по една точка, която е недостатъчна за "орлетата", гонещи спасение.

Срещата в Благоевград ГЛЕДАЙТЕ НА ЖИВО ТУК

Стартови състави:

ПИРИН: 12. Максим Ковальов, 4. Айуб Абу, 14. Данило Полонский, 19. Юго Комано, 83. Христо Попадийн, 5. Николай Бодуров, 11. Иван Тасев, 18. Арно Лузайадио, 6. Андрей Йорданов, 77. Моду Диане, 29. Станислав Костов

ЕТЪР: 12. Кристиян Секулич, 4. Георги Александров – к, 6. Горка Ларучея, 13. Дидис Пита, 94. Жан-Марк Тибоуе, 9. Иван Василев, 18. Йоахим Гонзалес, 7. Кольо Станев, 77. Мартин Николов, 44. Сериге Файе, 11. Радослав Найденов

Феновете на Локо Пловдив искат Крушарски и ръководството вън

Левски получи 1000 билета за гостуването на Славия

Цената на пропуските е 20 лева

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо