3. В „Надежда“: Локо Пд мина през Септември в мач с 5 гола (ВИДЕО)

В „Надежда“: Локо Пд мина през Септември в мач с 5 гола (ВИДЕО)

„Смърфовете“ обърнаха столичани и ги оставиха без точка в елита

Локомотив (Пловдив) остана непобеден като гост в Първа лига през новия сезон, след като спечели с 3:2 визитата си на Септември (София) от VI кръг.

Възпитаниците на Любослав Пенев допуснаха първия гол на стадион „Локомотив“ в столицата, който бе и дебютен за домакините след връщането им в групата на майсторите.

Той падна малко преди почивката и бе много красив, а в негов автор се превърна Виктор Очаи (39). След почивката обаче двата отбора повишиха оборотите и гостите взеха своето в интригуващата среща след попадения на Мартин Хайдаров (67), Мартин Паскалев (71) и на капитана си Димитър Илиев (82), след като преди това лидерът на столичани Кубрат Йонашчъ (76) бе изравнил за 2:2.

Така Септември вече е в серия от 5 загуби в efbet Лига и единствен остава без спечелена точка, докато Локомотив вече има 10 в своя актив от 6 срещи.

Футболистите на Септември организираха първата по-опасна атаката в срещата, след като 19-ата минута Бертранд Фурие бе изведен в предни позиции и стреля от границата на наказателното поле, но топката се отби от гредата. Пет минути по-късно Митко Митков подаде към Фурие, който отново не успя да преодолее вратаря на гостите Кристиан Томов.

Димитър Илиев пробва да затрудни стража на домакините Димитър Шейтанов с удар с глава в 32-ата минута, но вратарят се справи.

Септември поведе в 39-ата минута, когато Кристиан Томов първоначално изби топката, пратена от Митко Митков в наказателното поле, но тя попадна във Виктор Очаи, който реализира за 1:0, насочвайки я в горния ляв ъгъл на вратата на Локомотив Пловдив.

В самия край на първото полувреме Жулиен Лами стреля към вратата на Септември, но бе неточен.

Ефе Али отправи удар от далечна дистанция в началните моменти на второто полувреме при атака за Локомотив, но прати топката в ръцете на Шейтанов.

Пловдивчани бяха по-активни в следващите минути и в 67-ата влезлият като резерва Мартин Хайдаров засече центриране на Ангел Лясков и с глава отбеляза изравнително попадение за 1:1.

Две минути по-късно последва бърза атака за Септември, която домакините не успяха да превърнат в гол.

В 71-ата Мартин Петков стреля директно от свободен удар, топката се отби от напречната греда, а Мартин Паскалев бе най-съобразителен и реализира с глава, давайки преднина от 2:1 за гостите.

Септември успя да изравни само пет минути по-късно, когато след центриране на Митко Митков отляво по атаката на домакините, топката стигна до Кубрат Йонашчъ, който с хубав удар бе точен за 2:2 в 76-ата минута.

Локомотив Пловдив пак поведе с попадение на Димитър Илиев в 82-ата минута. След добър рейд на Ангел Лясков, Мартин Паскалев отклони към Илиев, който изпревари Димитър Шейтанов и от близко разстояние се разписа за 3:2 за гостите.

Пловдивчани можеха да направят успеха си по-изразителен три минути по-късно, когато Йоан Н'зи стреля, но вратарят на Септември Шейтанов реагира навреме и отрази удара му.

В следващия кръг на 31 август Локомотив Пловдив приема Локомотив София, докато Септември ще гостува на Крумовград на 1 септември.

Септември (София) – Локомотив (Пловдив) 2:3
1:0 Виктор Очаи (39)
1:1 Мартин Хайдаров (67)
1:2 Мартин Паскалев (71)
2:2 Кубрат Йонашчъ (76)
2:3 Димитър Илиев (82)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

СЕПТЕМВРИ: 21. Димитър Шейтанов – 18. Кубрат Йонашчъ (К), 27. Георги Върбанов, 26. Мартин Христов, 5. Михаил Полендаков, 8. Мартин Моран, 6. Виктор Очаи, 11. Борислав Рупанов, 19. Митко Митков, 20. Фаустас Степонавичюс, 15. Бертранд Фурие;

Треньор: Николай Митов;

ЛОКОМОТИВ ПЛОВДИВ: 81. Кристиан Томов – 44. Ангел Лясков, 91. Хорхе Сегура, 4. Мартин Паскалев, 16. Кристиян Пешов – 33. Георги Каракашев, 12. Ефе Али – 6. Христо Иванов, 14. Димитър Илиев (К), 17. Николас Пенев – 99. Жулиен Лами;