3. НА ЖИВО: Северна Ирландия - България 4:0, Десподов изпусна дузпа

НА ЖИВО: Северна Ирландия - България 4:0, Десподов изпусна дузпа

Следете тук ключовия мач за "лъвовете" ни в Лигата на нациите

Българският национален отбор по футбол гостува на Северна Ирландия в двубой от четвъртия кръг на Група 3 в Лига „C“ от Лигата на нациите.

Срещата на стадион „Уиндзор Парк“ стартира в 21:45 часа българско време тази вечер.

Сблъсъкът бъде от ключово значение за „лъвовете“ да постигнат добър резултат в Белфаст, след като в края на миналата седмица взеха само точка от домакинството си на Люксембург.

По този начин до момента България има една победа и две равенства в Група С3 на надпреварата и дели първото място с Беларус, като двата тима са с по пет точки. Северна Ирландия е на трета позиция с точка по-малко, докато Люксембург е на дъното с една точка.

Единствената победа на „лъвовете“ до момента дойде именно при домакинството на Северна Ирландия, когато капитанът Кирил Десподов донесе успеха с 1:0 на стадион „Христо Ботев“ в Пловдив през септември.

-------------------------------

Мачът на "Уиндзор парк" в Белфаст започна двуостро, като в 4-ата минута Димитър Митов излезе добре, за да улови топката след центриране от пряк свободен удар.

Северна Ирландия бе по-активен, но нямаше сериозни положения пред двете врати.

Така се стигна до 15-ата минута, когато Живко Атанасов беше преодолян много елементарно на левия фланг и с красив пас беше намерен Айзък Прайс в наказателното ни поле, откъдето той матира Димитър Митов за 1:0.

Българските футболисти опитаха да упражнят натиск към вратата на Пиърс Чарлс, но в 22-ата Дион Чарлс нахлу в наказателното поле и опита да центрира остро, но защитата ни се справи.

В 28-ата минута пък Калъм Маршал стреля силно от много малък ъгъл, но топката мина над вратата на Митов. Секунди след това българите допуснаха втори гол. Броуди Спенсър преодоля Виктор Попов, след което опита пас към Дион Чембърс. Живко Атанасов задържа нападателя, който падна в наказателното ни поле, след което Айзък Прайс нанесе съкрушителен удар по България за 2:0.

Пропадането на българския нациоанален отбор в Белфаст продължи и в 33-ата минута. Броуди Спенсър отляво надигра Виктор Попов, след което отправи удар по земята. Топката срещна гредата, след което тялото на Митов, за да влети в българската врата - 3:0 за опонента.

При едно центриране в наказателното поле на домакините в 41-ата минута, Еойн Тоал задържа Мартин Минчев и от ВАР сигнализираха на главния съдия Жером Бризар да отсъди дузпа за България! Ситуацията бе преразглеждана 3 минути, но решението остана и с изпълнението на 11-метровия наказателен удар се нагърби Кирил Десподов. В 44-ата минута той стреля много силно, но уцели напречната греда на вратата, пазена от Пиърс Чарлс!

Срещата в Белфаст ГЛЕДАЙТЕ НА ЖИВО ТУК

Стартови състави:

Северна Ирландия: Чарлс – Хюм, МакНеър, Тоал, Брадли, С. Чарлс, МакКен, Спенсър – Прайс, Д. Чарлс, Маршал

България: Димитър Митов – Христиан Петров, Симеон Петров, Живко Атанасов, Виктор Попов – Георги Костадинов, Серкан Юсеин – Мартин Минчев, Радослав Кирилов, Кирил Десподов – Филип Кръстев

Хебър ще обяви новия треньор утре

Очаква се това да бъде Бруно Акрапович

Александър Димитров: Нека хората ни оценят обективно

Ето какво заяви селекционерът на младежите ни след успеха над Израел

България U19 записа равенство срещу Молдова (ВИДЕО)

"Лъвчетата" ни завършиха 1:1 в Драгалевци

Младежите завършиха с победа след нов гол на Никола Илиев (ВИДЕО)

България U21 спечели визитата си на Израел и финишира на 3-о място в групата за Евро 2025

Официално: Обявиха съдията за Левски – ЦСКА