3. НА ЖИВО: Спартак Варна - Черно море 0:1

НА ЖИВО: Спартак Варна - Черно море 0:1

Следете тук горещото варненско дерби

Спартак Варна приема Черно море в двубой от 9-я кръг на efbet Лига. Морското дерби е с начален час 20:00ч.

Спартак Варна е една от приятните изненади на сезона дотук. Тимът се раздели със своя наставник Александър Томаш, но въпреки това записа две поредни равенства и все още няма загуба. Спартак Варна се откроява с голмайстора си Ахмед Ахмедов, който в момента е лидер по голове в първенството с 6 попадения на сметката си.

Черно море е по-опитният отбор от двата и Илиан Илиев ще иска тимът му да спечели срещата, след като последното гостуване на "моряците" на Спартак завърши 0:0. Черно море е солиден в защита, като има само пет допуснати попадения в собствената врата. Двата тима са равен брой точки и при евентуална победа за някой в дербито,той ще успее да се откъсне от конкурента си.

--------------------------------------------------------

Мачът започна повече от интригуващо и за само 120 секунди игра Даниел Димов и Йоан Бауренски получиха жълти картони за груби прояви. Футболистът на Спартак Вн бе замесен и при следващия фал, който обаче коства и гол във вратата на „соколите“.

В шестата минута Бауренски получи спорен пас от Франьо Пърце в наказателното поле, като бе изпреварен от Исмаил Иса, спечелил дузпа за Черно море. Дефанзивният халф на Спартак се размина с втори жълт картон, докато Мазир Сула реализира наказателния удар без проблеми – 0:1.

След около 25 минути игра Кристиан Илич тества рефлекса на Пламен Илиев от над 25 метра. Бившият вратар на Лудогорец и Левски се справи безупречно и отрази в ъглов удар. Малко преди шута на Илич Радослав Димитров стреля неточно с по-слабия си ляв крак

Началото на втората част бе изцяло под контрола на Черно море. Първо удар на Димов спря в тялото на Пърце и излезе в корнер. При ъгловия удар Панайотов засече топката и само Мартин Величков го лиши от гол. Четири-пет минути по-късно спечелилият дузпата Исмаил Иса можеше да вкара истински шедьовър във вратата на Величков. Таранът стреля от трудна позиция с пета, но за негово нещастие, топката мина встрани от вратата.

Срещата във Варна ГЛЕДАЙТЕ НА ЖИВО ТУК

Спартак Варна - Черно море 0:1
0:1 Сула 8 (дузпа)

Стартови състави:

Спартак Варна: 76. Мартин Величков, 3. Матео Петрашило, 4. Франьо Пърце, 5. Йоан Бауренски, 8. Филип Лесняк, 11. Виктор Митев /к/, 16. Кристиан Илич, 29. Ахмед Ахмедов, 39. Антонио Вутов, 44. Ангел Грънчов, 88. Радослав Димитров

Черно море: 33. Пламен Илиев, 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров, 6. Виктор Попов, 15. Даниел Мартин, 27. Даниел Димов /к/, 71. Васил Панайотов, 11. Дуду, 23. Едгар Пашеко, 10. Мазир Сула, 9. Исмаил Иса

Алекс Колев: Знаехме, че ни очаква тежък мач, тъй като Левски играе трудно тук

Нападателят все пак бе доволен от успеха над Славия

Заги с тежки критики към ръководството на Славия: Обстановката е трагична!

Той бе много разочарован след загубата от Левски

Генчев: Трябва да си извадим много поуки от този мач

Той все пак бе доволен от успеха над Славия

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч