3. "Соколите" продължават да летят, биха с 1:0 Арда (ВИДЕО)

"Соколите" продължават да летят, биха с 1:0 Арда (ВИДЕО)

Спартак Варна вече са с десет точки от пет мача

Спартак Варна продължава да се представя отлично след завръщането си в елита на България и записа нова победа, след като надви с 1:0 Арда като домакин. Победният гол във Варна отбеляза Антонио Вутов, а с него "соколите" вече имат десет точки от пет мача.

"Соколите" откриха резултата още в 10-ата минута. Дълго подаване достигна до Ромееш Ивей, а той намери Антонио Вутов на границата на наказателното поле. Вутов пое топката и стреля по земя с левия крак, като не остави шансове на Анатолий Господинов.

15 минути след това Арда стигна до опасно положение. Чинонсо Офор бе на добра позиция, но не успя да засече центриране.

В 30-ата минута Ахмед Ахмедов гардира добре топката и върна кълбото към Кристиян Илич. Неговият удар обаче бе неточен. Три минути по-късно и Борислав Цонев имаше добър шанс, но и неговият изстрел премина над вратата.

В 67-ата минута Офор стреля по земя от пеналтерията, но ударът му бе неточен. В 79-та минута Мартин Величков показа отличен рефлекс, за да запази аванс на "соколите". Гостите разиграха добре по левия фланг и Иванов центрира по земя. До топката стигна Стефан Статев, но стражът на Спартак спаси удара на резервата.

В 87-ата минута Матео Петрашило отправи страхотен изстрел от далечно разстояние, но Господинов се намеси с една ръка и спаси.

Въпреки това Спартак Варна стигна до минималния успех, който ги изпрати на временно второ място след Левски, докато Крумовград остава с трите точки, които спечели на старта на шампионата.

Спартак Вн - Арда 1:0
1:0 Антонио Вутов 10

Стартови състави:

Спартак Варна: 76. Мартин Величков – 6. Александър Цветков, 44. Ангел Грънчов (К), 4. Франьо Пърце – 14. Ромееш Ивей, 5. Йоан Бауренски, 8. Филип Лесняк, 21. Па Конате – 39. Антонио Вутов, 16. Кристиян Илич – 29. Ахмед Ахмедов

Арда: 1. Анатолий Господинов (К) – 8. Баран Аксака, 10. Борислав Цонев, 17. Илкер Будинов, 19. Тонислав Йорданов, 9. Чинонсо Офор, 23. Емил Виячки, 33. Иван Тилев, 35. Димитър Велковски, 93. Феликс Ебоа Ебоа, 99. Станислав Иванов

Феновете на Локо Пловдив искат Крушарски и ръководството вън

Левски получи 1000 билета за гостуването на Славия

Цената на пропуските е 20 лева

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо