3. ФАЛСТАРТ ЗА ТОМАШ! ЦСКА падна и от Ботев (Пд) (ВИДЕО)

ФАЛСТАРТ ЗА ТОМАШ! ЦСКА падна и от Ботев (Пд) (ВИДЕО)

Четвърта поредна загуба на "червените"

Александър Томаш дебютира начело на ЦСКА със загуба. "Червените" отстъпиха с 0:1 на Ботев Пловдив в мач от 7-ия кръг на efbet Лига. Единственият гол на стадион "Локомотив" в столичния квартал "Надежда" вкара Ехидже Укаки в 57-ата минута след груба грешка на Християн Петров.

За столичани това беше четвърта поредна загуба в първенството и общо пета от началото на сезона. Тимът има едва три точки в своя актив. "Канарчетата" събраха 13 пункта и излязоха на четвърто място във временното класиране.

Двата отбора имаха по няколко добри положения за гол. В началото на мача Годуин Куялипу удари греда, а малко преди това Укаки не успя да се разпише след нова грешка на Петров.

Първата добра възможност за гол се откри пред "канарчетата". Ехидже Укаки отне топката от Християн Петров отдясно, навлезе в наказателното поле и опита удар, който Бусато изби в корнер.

ЦСКА пропусна златна възможност да излезе напред в резултата в 10-ата минута, когато Джонатан Линдсет комбинира с Марселино Кареасо, който шутира, но ударът му бе блокиран. Последва добавка от страна на Годуин Коялипу, който обаче прати топката право в напречната греда.

В 17-ата минута Попов пусна към Укаки отдясно. Нигериецът центрира в наказателното поле, където защитата на "червените" изпусна Алекса Мараш, но черногорецът стреля над вратата. Малко след това Бернат се справи с удар на Скаршем.

Хайнц получи топката в наказателното поле на Ботев и шутира от воле в 26-ата минута, но топката премина покрай вратата. Коялипу навлезе отляво в наказателното поле на гостите в 39-ата минута и опита с удар по диагонала да потърси левия ъгъл на вратата, но бе блокиран. След центриране от последвалия корнер, Коялипу стреля с глава, но покрай десния страничен стълб на вратата, пазена от Бернат.

В 44-ата минута Джонатан Линдсет отправи удар от далечна дистанция, но прати топката над напречната греда на вратата.

Втората част започна с пропуск на Куялипу. Нападателят се възползва от грешка на Там и се озова сам срещу Бернат. Футболистът от ЦАР преодоля вратаря, но не намери очертанията на вратата.

В 57-ата минута Ботев нанесе своя удар. Християн Петров отново допусна груба грешка, като в опита си да изчисти топката я прати право в Укаки. След рикошета нигериецът се озова сам срещу Бусато, овладя на гърди и прати топката във вратата за 0:1.

В 74-ата минута Кареасо се контузи и на негово място влезе Петко Панайотов. Влезлите в игра преди него Иван Тасев и Джейсън Локило с нищо не промениха играта на "червените". Отборът на Александър Томаш все така не създаваше нищо опасно пред вратата на Бернат.

В 79-ата минута Нвачукчу напредна отдясно, преодоля Кордоба и се озова на стрелкова позиция, но беше спрян от Бусато. Малко след това бразилският страж отново се намеси след удар на Нвачукву.

След разбъркване в наказателното поле на Ботев Пловдив в 86-ата минута, Християн Петров отправи удар, който обаче бе отразен от Ханс Кристиан Бернат.

ЦСКА - Ботев Пд 0:1

0:1 Ехидже Укаки (57)

ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 6. Християн Петров, 13. Браян Кордоба, 19. Иван Турицов /к/, 7. Улаус Скаршем, 8. Станислав Шопов, 10. Джонатан Линдсет, 14. Тобиас Хайнц, 15. Тибо Вион, 26. Марселино Кареасо, 77. Годуин Куялипу

Треньор: Александър Томаш

Ботев: 1. Ханс Кристиян Бернат, 4. Ехидже Укаки, 5. Йонас Там, 10. Ивелин Попов /к/, 15. Джеймс Етоо, 17. Николай Минков, 19. Антоан Конте, 20. Антонио Перера, 38. Константинос Балоянис, 40. Кристиан Нвачукву, 99. Алекса Мараш

Треньор: Душан Керкез

Феновете на Локо Пловдив искат Крушарски и ръководството вън

Левски получи 1000 билета за гостуването на Славия

Цената на пропуските е 20 лева

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо