3. С доза късмет: Ботев (Враца) взе точка от Бистрица (ВИДЕО)

С доза късмет: Ботев (Враца) взе точка от Бистрица (ВИДЕО)

ЦСКА 1948 остана извън топ 6 и без победа през годината

ЦСКА 1948 остана без победа във футболния ни елит през календарната година, след като фиксира равенство 0:0 с гостуващия Ботев (Враца) в мач от XXVII кръг на efbet Лига.

Срещата в Бистрица предложи много битка, почти 40 нарушения и 5 жълти картона, като домакините имаха териториален превес, но не можаха да се възползват от шансовете си, а в добавеното време резервата Антонио Вутов удари греда от свободен удар.

С ремито ЦСКА 1948 спря серията си от 4 шампионатни загуби и вече има 38 точки, с които остава извън топ 6 за сметка на дебютанта Крумовград.

Ботев (Враца) също имаше своите положения, ала ги пропусна, но пък влезе в поредица от 3 двубоя без поражение и е предпоследен в класирането с 18 точки.

Двубоят в Бистрица започна равностойно и остана такъв до почивката.

В 28-ата минута гостите пробваха да застрашат вратата на ЦСКА 1948. Марко Мажуга стреля от границата на наказателното поле. След рикошет топката излезе в ъглов удар. Смоленски го изпълни, а Мартин Бачев стреля с глава над напречната греда.

Секунди по-късно Петър Маринов трябваше да се намесва. Клери Сербер беше изведен в наказателното поле. Неговият удар по диагонала беше много слаб и в тялото на стража.

Десетина минути преди почивката Симеон Василев направи хубаво центриране от десния фланг. Емил Ценов скочи, но остана под топката и не нанесе сполучлив удар с глава – аут.

В 37-ата минута Евгений Сердюк пробва късмета си с шут от далечно разстояние. Федерико Бариос внимаваше и съумя да избие.

Картината не се промени особено и след почивката. ЦСКА 1948 започна с две атаки, които обаче не намериха целта. При първата Емил Ценов стреля в аут след центриране от ъглов удар. С риск да си вкара автогол Даниел Генов се хвърли на шпагат и изчисти в нов ъглов удар. А в 53-ата минута Мартин Бачев спря атака, за да не излязат трима "червени" сами срещу вратаря.

В 80-ата минута Мартин Смоленски се оказа на стрелкова позиция. Брайън Переа свали топката на младия нападател, който обаче от границата на наказателното поле ритна високо. Само две минути по-късно Даниел Генов можеше да нанесе голов удар за врачани, но диагоналният му шут излезе в корнер след рикошет.

В последните пет редовни минути Педриньо и Антонио Вутов опитаха шанса си да вкарат, но и двамата не улучиха рамката на вратата на Бариос. Буквално в 90-ата минута Вутов получи още една възможност. Изстрелът му от свободен удар обаче се отби в долната част на лявата греда и отлетя към страничната линия. Секунди по-късно Мартин Бачев предотврати нова ситуация за гол на домакините.

Стартови състави:

ЦСКА 1948: 1. Петър Маринов, 3. Росен Божинов, 7. Талис Кантанхеде, 8. Педриньо, 10. Радослав Кирилов – К, 14. Теодор Иванов, 15. Симеон Василев, 19. Стив Фуртадо, 21. Емил Ценов 25. Евгений Сердюк, 28. Неделко Пишчевич;

Ботев Враца: 34. Федерико Бариос, 19. Браян Переа – К, 21. Бубакар Траоре, 8. Клери Сербер, 14. Марко Мажуга, 29. Мартин Бачев, 24. Мартин Смоленски, 13. Мартин Ачков, 27. Меси Биатумусока, 10. Спас Георгиев, 18. Диого Барбоса.

Феновете на Локо Пловдив искат Крушарски и ръководството вън

Левски получи 1000 билета за гостуването на Славия

Цената на пропуските е 20 лева

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо