3. НА ЖИВО: ЦСКА - Берое 1:0

НА ЖИВО: ЦСКА - Берое 1:0

Каялипу откри от дузпа точно преди почивката, гледайте мача тук...

Днес, в 17:30 часа, на стадион „Христо Ботев“ в Благоевград, ЦСКА ще се изправи срещу Берое в мач от 9-ия кръг на Efbet Лига.

ЦСКА заема 13-то място в класирането с 6 точки и идва след важна победа с 3:0 над Локомотив София. Въпреки това, "армейците" изпитват трудности през сезона, записвайки четири загуби в последните си пет мача, което оказва натиск върху тях преди този двубой. Треньорът им ще търси продължение на положителната серия и подобряване на играта.

От своя страна, Берое се намира на 9-то място с 10 точки, но също така не може да бъде доволен от последните си резултати. След поражение с 0:1 от Ботев Пловдив в последния кръг, те ще се стремят към по-добро представяне срещу силен съперник като ЦСКА.

Срещата в Благоевград ГЛЕДАЙТЕ НА ЖИВО ТУК

ЦСКА - Берое 1:0
1:0 Годуин Каялипу (45+4, дузпа)

Срещата на стадион „Христо Ботев“ в Благоевград бе предшествана от куриозна ситуация, защото точно пред началото стана ясно, че част от дошлите да подкрепят ЦСКА фенове пречат на камерите за VAR, защото бяха правостоящи.

Това наложи забавяне на двубоя с над 10 минути. Преди той да стартира представители на двата клуба трябваше да подпишат декларация, че системата VAR ще се използва само, когато има видимост и това е възможно.

След като това се случи, прозвуча и началният съдийски сигнал, дошъл точно в 17:42 часа.

Началните минути бяха сравнително равностойни, макар ЦСКА да имаше териториален превес. Първата добра ситуация се откри пред Берое.

След една бърза контраатака в 11-ата минута вратарят на „червените“ Густаво Бусато трябваше да показва класа и да спасява шут отблизо.

Преди това Матиас Фаетон, а впоследствие и Годуин Каялипу пробваха изстрели от малък ъгъл, които не затрудниха стража на гостите Артур Мота.

ЦСКА постепенно увеличи натиска си, като два половинчати шанса пропиля Каялипу.

В 30-ата минута друго лятно попълнение в лицето на Илиан Илиев-младши получи жълт картон след грубо влизане в краката на съперник, което можеше да му донесе и по-сериозна санкция.

Стартови състави:

ЦСКА: 1. Густаво Бусато (К) – 99. Джеймс Ето’о, 5. Лумбард Делова, 13. Браян Кордоба, 18. Мика Пинто – 73. Илиан Илиев-младши, 26. Марселино Кареасо, 10. Джонатан Линдсет – 22. Джейсън Локило, 77. Годуин Каялипу, 11. Матиас Фаетон

Берое: 1. Артур Мота – 15. Енцо Еспиноса, 4. Франко Минго (К), 5. Лучано Скуадроне, 6. Фелипе Чакартеги – 8. Сегундо Пачаме, 19. Карлос Алгара – 11. Исмаел Ферер, 20. Манеул Монселио, 23. Кевин Сейхас – 17. Хунка Пинеда