3. Надъхан Берое изпусна шампиона в Стара Загора (ВИДЕО)

Надъхан Берое изпусна шампиона в Стара Загора (ВИДЕО)

"Зелено-белите" и "орлите" направиха 0:0, Лудогорец без точен удар към Караджов

Шампионът Лудогорец не успя да се възползва от грешната стъпка на прекия си конкурент за титлата Левски от вчера, завършвайки наравно 0:0 при гостуването си на Берое. Срещата бе от програмата на 17-ия кръг на родната "А" група "News 7 футболно първенство".

Берое прекъсна серията от четири поредни победи на "орлите", които обаче не са допускали гол вече в 4 поредни мача.

Двубоят започна по-добре за домакините, въпреки че първата сериозна опасност се откри пред шампионите. В 8-та минута Гулдан засече опасно с глава центриране от корнер, топката премина много близо до лявата греда на Караджов.

120 секунди по-късно обаче, Андонов шутира добре от фаул, принуждавайки Стоянов да избива. Топката обаче попадна в Педро Еуженио, който стреля плътно по земя, Стоянов отново спаси, след което кълбото срещна и гредата.

След това положение по-добрата игра на Берое продължи, ала положенията пред Стоянов не идваха никак лесно. След няколко неуспешни центрирания в наказателното поле на "орлите" дойде 30-ата минута, когато кълбото бе свалено с глава за Дончо Атанасов около точката на дузпата, нападателят стреля, но бранител на разградчани сложи тялото си и изчисти.

Така дойде 36-ата минута, когато отбраната на Лудогорец увисна при едно центриране, кълбото стигна до Дончо Атанасов, който шутира с левия крак, но Владо Стоянов показа страхотен рефлекс и спаси.

До края на полувремето шампионите така и не успяха да застрашат вратата на заралии, а в добавеното време Владислав Стоянов трябваше да се намесва умело след изстрел на Венци Христов.

Втората част отново стартира с по-голямо самочувствие за тима на домакините, но през вторите 45 минути положенията пред двете врати бяха по-малко.

В 47-ата минута Венци Христов центрира за Дончо Атанасов, топката обаче му дойде висока и ударът му бе слаб и неточен.

В 60-ата минута домакините организираха бърза и опасна контраатака, но Венци Христов бе спънат пред наказателното поле. От фаула Георги Андонов шутира с левия крак, но след рикошет в главата на играч на гостите кълбото излезе в аут.

Постепенно "орлите" овладяха инициативата и наложиха териториален превес, ала чистите положения пред Караджов така и не идваха.

В 73-ата минута Марселиньо опита късмета си от дистанция, но ударът му бе неточен, а 120 секунди след това Гъргоров шутира опасно от фаул, ала след рикошет топката излезе в корнер.

До края на двубоя отбраната на "зелено-белите" не се пропука и така Берое и Лудогорец завършиха наравно 0:0.

След равенството "орлите" увеличиха аванса си пред Левски на върха във временното класиране на 2 точки и вече има 42. Заралии пък излязоха от зоната на изпадащите и вече са 10-и с 16 точки, на 1 пред Локо (София) и Миньор.

13 Локо Сф 17 3 6 8 13:22 -9 15
14 Миньор Пк 17 4 3 10 11:27 -16 15
15 Етър 17 4 2 11 13:34 -21 14
16 Монтана 17 3 3 11 17:27 -10 12

Прогноза: Голове и домакинска победа на Лудогорец - Локо (София)