3. Нафтата остана в играта след драма срещу Добруджа

Нафтата остана в играта след драма срещу Добруджа

Нефтохимик спечели жизнено важна победа в Източната Б група. В среща от 12-ия кръг шейховете обърнаха Добруджа за крайния успех с 2:1, дошъл в 87-ата минута

Нефтохимик спечели жизнено важна победа в Източната Б група. В среща от 12-ия кръг шейховете обърнаха Добруджа за крайния успех с 2:1, дошъл в 87-ата минута. Два червени картона в тима на Добруджа в рамките на 2 минути в заключителните минути предреши крайния изход. Иначе първо Нафтата остана с човек по-малко, след като Николай Костов си изкара необмислен втори жълт картон след час игра при 1:1. И когато мачът отиваше към закономерно равенство, съдията М. Йорданов от Разград беше безкомпромисен и набързо нашари Валери Михайлов и Младен Димитров от Добруджа, за да отбележи Тодор Стоев победния гол.

Васил Тачев откри за Добруджа още в 7-ата минута. Нефтохимик трудно се съвзе, но после натисна и изравни в 51-ата минута от дузпа чрез Лефтеров, който беше фаулиран от Филип Флоров. След това се разигра цялата драма пред 130 премръзнали зрители на стадион „Червено знаме” в Долно Езерово.

Добруджа шокира Нафтата още в 7-ата минута. Николай Станков уцели гредата с шут от гранциата на наказателното поле и при добавката Васил Тачев откри резултата. Дълго време домакините не успяха да се съвземат, въпреки че атакуваха по посока на силния вятър. Добруджа дори можеше да удвои своята преднина и само самоотвержената проява на Юри Иванов спаси Нафтата в 24-ата минута.

Шейховете най-сетне се отърсиха и към първия половин час вече държаха инициативата. Стамен Ангелов пропиля най-сериозната възможност за тима на Ангел Стойков, след като от 5-6 метра стреля в аут. Точно преди почивката защитникът на Добруджа Филип Флоров изби подаване към Сакалиев, който само чакаше да ритне кълбото в мрежата на задната греда.

В началото на втората част Нефтохимик беше пълен господар на терена. В 50-ата минута шейховете получиха право на дузпа, след като Лефтеров бе съборен в пеналта от Флоров. Потърпевшият бе точен за 1:1.

Поривът продължи, но в 61-ата минута десният бек на Нафтата Николай Костов необмислено си изкара втори жълт картон и остави своите съотборници сами да обръщат мача.

Въпреки че беше с човек повече на терена, Добруджа си разиграваше в своята половина, а домакините дебнеха. В 84-ата минута Петър Колев излезе сам срещу вратаря на гостите, но стреля над гредата.

Кулминацията настъпи между 85-ата и 86-ата минута, когато двама играчи на Добруджа бяха изгонени с по два жълти картона. Валери Михайлов и Младен Димитров бяха отстранени в рамките на 1-2 минути.

В 87-ата минута Тодор Стоев вкара победния гол. Малко комично той изпревари Диян Лефтеров, за когото беше предназначено центриране на Павел Алексиев от свободен удар и донесе трите точки за шейховете.

Две минути преди края драмата можеше да стане пълна, но Флоров нацели страничната греда на вратата на Нафтата, докато вратарят Христов не мръдна.