3. Напорист Левски и магичен Дембеле повалиха за първи път през сезона „смърфовете” на „Лаута” (видео+снимки)

Левски се наложи с 3:2 над Локомотив и запази шансовете си за титла, евроамбициите на „железничарите” тотално се изпариха

Отборът на Левски остави жива интригата в родния шампионат, след като в мач от 27-ия кръг се наложи с 3:2 над тима на Локомотив (Пловдив) и запази разликата с шампиона Литекс на 6 точки. Срещата се игра на стадион „Локомотив” пред над 10 000 зрители, а поражението бе първо за „смърфовете” у дома през тази кампания.

Поредните си два гола с екипа на „сините” отбеляза Гара Дембеле, като второто попадение на малийския национал бе особено красиво, след като той разстреля Флориан Лучини от над 30 метра.

Двубоят започна с малко по-активна игра на столичани и неточен удар на Витанов от Локомотив, който опита късмета си от около 25 метра, но кълбото премина ниско над напречната греда.

Като цяло обаче, двата тима разиграваха основно в централната част на терена, без да поемат излишни рискове в отбрана.

Така дойде 20-ата минута, когато домакините изпълниха бързо фаул в половината си, след който Де Карвальо се откъсна зад гърба на отбраната на „сините”, излезе очи в очи с Пламен Илиев и с плътен удар с десния крак даде преднина на своите – 1:0.

След попадението Де Карвальо изрази бурно радостта си, като извади фланелката с номер 19, с която бе представен като ново попълнение в Левски през зимата, и я размаха към собственика на столичани Тодор Батков. Това пък не се хареса на административния директор на пловдивчани – Атанас Узунов, който набързо скастри нападателя си и му прибра фланелката.

След този гол мачът се върна към спокойното си темпо, въпреки че Левски овладя инициативата в центъра на терена. „Смърфовете” пък приеха играта в своята половина и чакаха възможностите си на контраатака.

До края на полувремето обаче, столичани така и не организираха нищо по-опасно пред Лучини и така двата тима се оттеглиха на почивка при минимален аванс за домакините.

Втората част пък стартира ударно за гостите, които изравниха още резултата още в 47-ата минута, когато Йовов получи в наказателното поле след хубаво двойно с Гаджев, след което намери непокрития Тасевски на точката на дузпата, а македонецът не сбърка с десния крак за 1:1.

След този гол „железничарите” веднага вдигнаха оборотите и още след изпълнението на центъра Карвальо можеше отново да се разпише, ала изстрелът му премина много близо до дясната греда на Илиев.

В рамките само на 3 минути, от 53-ата до 56-ата, Иво Иванов си изкара два жълти картона и така остави своите с човек по-малко на терена.

След изгонването на Иванов Локомотив взе надмощие за няколко минути, но като цяло столичани продължиха да бъдат по-активният тим на терена. Първо Младенов стреля слабо, но не затрудни Лучини, а впоследствие Дембеле изведе Йовов в наказателното поле, ала стражът на „смърфовете” спаси изстрела на капитана на Левски.

Така дойде 70-ата минута, когато Кавдански събори в наказателното си поле Йовов като последен в отбрана, за което реферът Ивайло Стоянов му показа директен червен картон и отсъди дузпа в полза на гостите. Зад топката застана Гара Дембеле, който бе безгрешен, пращайки кълбото в обратния ъгъл на Лучини за 2:1.

Само 5 минути по-късно головата машина на „сините” напредна през центъра и топовен шут от над 30 метра разстреля стража на Локомотив за 3:1.

В даденото от рефера продължение пък, Милиев игра с ръка в наказателното си поле и реферът отсъди дузпа и за Локомотив. Зад топката застана Здравко Лазаров, който не сбърка, оформяйки крайното 3:2.