3. Националите до 19 години постигнаха страхотна победа срещу Португалия (ВИДЕО)

Националите до 19 години постигнаха страхотна победа срещу Португалия (ВИДЕО)

Играещият в Елче Георги Русев отбеляза победния гол след рикошет на старта на квалификациите за Евро 2017

Българският национален отбор по футбол до 19 години постигна страхотна победа с 1:0 над фаворита Португалия на старта на квалификациите за Евро 2017 в Грузия. Победното попадение на стадион „Хаджи Димитър” в Сливен вкара Георги Русев в 21-ата минута след рикошет. Победата идва седем месеца и половина след успеха на мъжкия ни отбор над станалия по-късно европейски шампион отбор на Кристиано Роналдо и компания.

В първия етап на квалифиакциите за Евро 2017 при 19-годишните Бълга­рия е домакин, като в потока ни са още Дания и Беларус. Напред продължа­ват първите два тима от всяка от 13-те групи, както и един измежду тимовете на трето място с най-добри по­казатели. Срещите са в Сливен и Ста­ра Загора. Следващият мач на България е в събота от 14:30 срещу Дания.

Португалците играха полуфинал това лято на европейските финали в тази възрастова група, но в Сливен „лъвовете” на Ангел Стойков ги изненадаха с много силно начало.

Първите минути бяха диктувани изцяло от нашия отбор, а ударите на Тонислав Йорданов и Светослав Ковачев да застрашат вратата не успяха.

В 21-ата минута българския отбор се понесе напред в контра, Иван Тилев подаде на Георги Русев, играещият в Елче полузащитник стреля и рикошет в защитник насочи топката неспасяемо в мрежата за 1:0.

До почивката България удържа преднината си в равностойна битка, ала след почивката натискът на португалците стана много силен и рядко минавахме центъра.

Вратарят на Лудогорец Даниел Наумов се намеси отлично и спаси сигурен гол в 54-ата минута.

В последната четвърт от мача протугалците също се поумориха, може би и заради тежкия терен, и това даде шансове на българския тим за контри.

Станислав Иванов не можа да нацели вратата, Георги Русев беше изведен сам срещу вратаря вляво, но по диагонала прати встрани.

Доза шанс при опасен удар и няколко влизания на португалците в наказателното поле стигнаха за запазване на суха българска мрежа.

България U19 - Португалия U19 1:0
1:0 Георги Русев '21

България: 1. Даниел Наумов, 4. Ангел Лясков, 15. Петко Христов, 5. Петър Генчев, 7. Ивайло Найденов, 10. Георги Русев ('90 Георги Климентов), 11. Светослав Ковачев, ('58 Станислав Иванов),16. Иван Тилев ('64 Георги Янев), 18. Мариян Димитров, 21. Асен Чандъров, 9. Тонислав Йорданов
Селекционер: Ангел Стойков

Португалия: 12. Луис Максимиано, 2. Диого Далот, 3. Диего Кейрош, 4. Гонсало Виера, 5. Абду Конте, 7. Тиаго Диас, 8. Киня, 10. Бруно Пас, 11. Мади Кейта, 14. Флорентино, 18. Педро Маркес
Селекционер: Елио Соуза