3. Националите ни до 19 години биха Турция с 2:1 в контрола

Националите ни до 19 години биха Турция с 2:1 в контрола

Младите български лъвове, селектирани от Атанас Атанасов-Орела смачкаха в Анталия Турция и победиха само с 2:1 в първа контрола на националните гарнитури до 19 години.

В хит на мача се превърнаха бившият вратар на Чавдар(Етрополе) Димитър Евтимов - настоящ страж на двукратния еврошампион Нотингам Форест и халфът Ивайло Чочев, който през миналта седмица изкара много обнадеждаващи тестове в шотландския гранд Рейнджърс от Глазгоу.

Митко хвана едно от двете отсъдени за домакините дузпи, а Чочев разпиля цялата отбрана на комшиите, врътна и вратаря и заби победно. Любопитното за голмайстора е, че това е неговия четвърти мач в рамките само на 8 дни, а в четвъртък ще играе отново за националния отбор. Така например Чочев игра минялия петък срещу Сейнт Мирън с екипа на Рейнджърс, в събота летя за София, като изтърва връзката на Летище "Шарл де Гол" в Париж, хвана по-късен самолет и бе в Етрополе 10 минути след началото на мача срещу Симитли. Това не му попречи да влезе второто полевреме, да нацели гредата и да изработи голова ситуация, завършила с друга греда.

Другото попадение за момчетата в български екипи, които се готвят за квалификации за европейско първенство през октомври, бе дело на Симеон Славчев. Симо е играч на ловешкия Литекс.

В четвъртък (12 май) нашите играят втората си контрола от 17 часа.