3. Националите ни зарадваха с победа и в Скопие (ВИДЕО+СНИМКИ)

Националите ни зарадваха с победа и в Скопие (ВИДЕО+СНИМКИ)

България тактически надигра Македония, отбелязвайки два гола на контраатаки след почивката

България постигна втора поредна победа през 2016 г. Отборът на Ивайло Петев тактически надигра Македония и победи с 2:0 насред Скопие, четири дни след престижния успех 1:0 в Португалия. Головете паднаха след почивката, когато точни бяха Димитър Рангелов и резервата Александър Тонев.

През първото полувреме Македония имаше превес и удари греда чрез Ванче Шиков. Точно преди почивката българите се събудиха и Димитър Рангелов можеше да открие след пробив, но би слабо във вратаря.

Тимът на Ивайло Петев беше по-стабилен след почивката, като откровено играеше на контраатака. При най-сполучливата Димитър Рангелов откри с глава след брилянтна асистенция с пета на Ивелин Попов.

Италианска комбинация между Ивайло Чочев и резервата Александър Тонев доведе до втория гол три минути преди края при нова контра на българите.

ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК!

Успехът е първи на македонска земя след малко повече от 10 години и общо втори насред Скопие в 5 общо двубоя там. Нарушихме успешната серия на македонците, които имаха две поредни победи срещу нашите.

Гласеният за титуляр Живко Миланов отпада в последния момент поради вирусно заболяване. Ето защо Страхил Попов запази мястото си на десния фланг

В 9-ата минута Божидар Митрев, който пазеше вместо Владислав Стоянов, изпусна една коварна топка, но бързо поправи грешката си.

Въпреки че Македония имаше териториално превъзходство, не успяваше да създава положения пред нашата врата.

Миг гениалност на звездата Горан Пандев можеше да доведе до гол в нашата врата. Пандев направи финт при късо изпълнение на корнер и центрира. За щастие ударът на Ванче Шиков с глава срещна близката греда, а при добавката Бодуров се намеси адекватно и не позволи на Ристовски да отбележи.

Трябва да се отбележи добрата игра на централния защитник на Мидтиланд заради намесите му в решителни моменти.

В края на полувремето мачът се оживи и българите създадоха първото си положение. Димитър Рангелов напредна отляво на скорост, навлизайки в наказателното поле. Последвалият удар обаче беше избит с крак от вратаря на домакините Димитревски.

Македония отвърна с последна ситуация за първата част, при която главното действащо лице беше Горан Пандев, Нападателят на Дженоа заобиколи Митрев, но малкият ъгъл му попречи да стреля точно.

2 минути след почивката се откри много добро положение пред Ивелин Попов. Той излезе на стрелкова позиция, но предпочете да потърси Мишо Александров, който беше хем далеч, хем подаването беше слабо като сила.

Канонада от удари имаше на няколко пъти пред нашата врата, но защитата ни се справи с отлично позициониране.

Така се стигна до 66-ата минута, когато при блестяща контраатака България откри резултата. Ивелин Попов посрещна центриране отдясно с пета за непокрития зад него Димитър Рангелов, който без да се бави с глава матира вратаря Димитревски.

Страхил Попов, който също имаше участие в головата атака, действа отлично и в защита, когато се наложи да изпреварва звездата на домакините Горан Пандев, който се гласеше да засече с глава хубаво центриране отдясно.

Редица смени нарушиха доброто темпо преди да отбележим втори гол в 87-ата минута. Бързи подавания между Делев, Попов, Чочев и Тонев пред наказателното поле завършиха с попадение на последния за крайното 2:0.