3. НАЙ-НАКРАЯ: Солиден Левски впечатли в Турция за първа победа (ВИДЕО)

НАЙ-НАКРАЯ: Солиден Левски впечатли в Турция за първа победа (ВИДЕО)

"Сините" удариха Верес (Ровно)

Левски постигна първа победа на подготвителния си лагер в Турция, след като надделя с 2:1 над украинския (Верес Ровно).

Головете в последната проверка в Белек вкараха Марин Петков още в 1-ата минута и Здравко Димитров в 66-ата. За Верес точен беше Михаил Сергийчук в 44-ата минута.

Левски изигра силен мач, особено прз първото полувреме, когато Асен Митков изпълни слаба дузпа и я изпусна.

Хората на Станимир Стоилов завършват подготовката в Турция с четири равенства (1:1 с полския Гурник (Забже), отново 1:1 с чешкия Бохемианс, 2:2 с лидера в Словения – Марибор и престижното 1:1 с Динамо (Киев), една загуба (0:1 от втородивизионния турски тим Генчлербирлиги) и днешната победа.

На 12 февруари Левски приема Пирин Благоевград в последната си проверка преди подновяването на първенството.

През първото полувреме "сините" държаха изцяло инициативата, създавайки куп голови положения. И този път обаче столичният тим прояви слабост в завършващата фаза. Резултатът откри Марин Петков още в първата минута. Дясното крило на Левски излезе очи в очи с вратаря на съперника, успя да го елиминира с финт, за да реализира.

Оттам насетне украинците сякаш заключиха своята врата. Първо Асен Митков пропусна дузпа в 21-ата минута, след като удар на Билал Бари срещна ръката на противник. Бранителят Келиън ван дер Каап на два пъти имаше възможност да се разпише след центиране от ъглов удар, но топката срещаше тялото на украински играч. Техничен изстрел от границата на наказателното поле на Радослав Цонев бе париран от Вадим Юшчишин.

В същото време Николай Михайлов почти нямаше работа, а при единствената ситуация до този момент, успя да парира опасен удар на Гечев. В самия край на първото полувреме защитата на Левски се пропука сериозно. След изпълнение на ъглов удар за родния гранд, топката попадна в украинците, които се възползваха от численото си предимство и Михайло Сергейчук вкара за 1:1.

На почивката Стоилов извърши три смени, а на терена се появиха Патрик-Габриел Галчев, Андриан Краев и Хосе Хордоба, заменили Драган Михайлович, Носа Сонко Сундберг и Хосе Кордоба. Само десет минути по-късно в игра влязоха още Денис Динев, Здравко Димитров и Димитър Костадинов. През второто полувреме "сините" вече не бяха така остри в атака, а положенията пред вратаря на Верес секнаха.

При едно от малкото такива, Уелтън демонстрира отличната си техника и проби по лявото крило чак до аут линията, откъдето намери оставения непокрит Здравко Димитров, а резервата не сгреши – 2:1 за Левски. Това бе и сред малкото ситуации пред една от двете врати. Нов изстрел на Димитров мина в опасна близост в средата на полувремето, а гол на украинците бе отменен заради нарушение в атака. В хода на мача се появиха и младите Антоан Стоянов и Димитър Андонов, а също и опитния Иван Горанов. В крайна сметка Левски задържа преднината си, за да се прибере към София с победа.

Левски - Верес 2:1

1:0 Петков (1)

1:1 Сезгийчук (44)

2:1 Димитров (62)

Левски: Николай Михайлов, Драган Михайлович, Килиян ван дер Каап, Сонко Сундберг, Цунами, Радослав Цонев, Асен Митков, Филип Кръстев, Марин Петков, Уелтон, Билал Бари

Резерви: Хосе Кордоба, Андриан Краев Патрик-Габриел Галчев, Димитър Костадинов, Здравко Димитров, Денис Динев, Иван Горанов, Антоан Стоянов, Димитър Андонов

Верес: 99. Юшчишин, 22. Савошко, 6. Айси, 14. Махниев, 19. Данилюк, 32. Петко, 77. Полюлях, 10. Кобак, 89. Гайдучук, 97. Гечев, 7. Сезгийчук

ИЗВЪНРЕДНО: МС даде Герена на Столична община