3. НАЙ-ПОСЛЕ! Ботев с първа победа на Колежа (ВИДЕО)

НАЙ-ПОСЛЕ! Ботев с първа победа на Колежа (ВИДЕО)

Славия продължава да затъва

Ботев Пловдив най-накрая прекъсна черната серия да не печели на своя модернизиран стадион "Христо Ботев" след 3:1 над Славия в среща от 8 кръг на Efbet Лига. След 8 поредни двубоя пред собствена публика и четири поредни поражения, "канарчетата" си го изкараха на "белите", които в момента се намират в незавидна ситуация. Два гола на Мартин Секулич и един на набиращия все по-голяма популярност сред "жълто-черните" привърженици Ивелин Попов осигуриха комфортен финал на първата част под тепетата.

Три гола вкара и тимът на Хосе Мария Бакеро, но два от тях бяха отменени заради засади. Почетното попадение пък бе дело на Ертан Томбак. Най-старият столичен тим нареди четири поредни крушения, всяко едно от които с разлика. Много е вероятно испанският треньор на бъде заменен в паузата за националните отбори, а по ирония на съдбата мястото му може да заеме Станислав Генчев, който си тръгна от "Колежа" преди броени седмици.

Двубоят започна с положение пред вратата на гостите, след като Ивелин Попов бе фаулиран от Мартин Георгиев, завърнал се това лято след престой под наем в Барселона. Статичното положение бе изпълнено от Рада Рабей, но ударът му мина над вратата на "белите". Веднага след това мачът бе спрян за аплодисменти към Петър Хубчев.

След четвърт час Славия откри резултата, но се оказа, че Галин Иванов е в засада. ВАР се намеси и потвърди наличието на такава. Още веднъж гостите погледнаха към вратата на "канарчетата", след като Минчев опита запазената си марка - силен изстрел от дистанция, който обаче мина встрани. А до средата на първото полувреме Ханкич парира и шут на Галин Иванов. След това двата тима размениха ролите си и интригата много бързо приключи.

Противно на случващото се на терена, откриващият резултата гол падна във вратата на Николай Кръстев. И отново Ивелин Попов бе точен за "канарчетата" за трети път в третия си мач, откакто премина на стадион "Христо Ботев". Грешка на Емил Мартинов позволи на Самюел Акере да се озове сам срещу вратаря на Славия, който спаси, но топката достигна до капитана на "канарчетата", разписал се на празна врата. След половин час "белите" някак оцеляха, след като Рада Рабей също излезе очи в очи с Кръстев, но не съумя да са разпише. Ботев продължи да крачи уверено към първия успех на "Колежа" след повече от 9 години. В минутите преди почивката "жълто-черните" удвоиха своята преднина. Попов намери перфектно Акере на фланга, който нахлу и центрира, но топката срещна крака на защитник в "бяло", а на самата голлиния Мартин Секулич вкара за 2:0. От болезнена, ситуацията за гостите се превърна в трагикомична. Венци Керчев изгуби топката на фланга минута след гола на Секулич, а Акере нахлу и намери отново нападателя на Ботев, който от втория път прати топката във вратата на слисания вратар на "белите - 3:0.

Десет минути след началото на втората част Секулич напусна терена под аплодисментите на феновете, а мястото му на терена зае Антоан Бароан. Нападателят опита да вкара във втори пореден мач след реабилитирането му, но Кръстев внимаваше и парира. След час игра Керчев се разписа, но голът бе отменен заради засада. В заключителните десет минути и Попов бе заменен под бурните аплодисменти на феновете на "канарчетата". В същото време Славия опитваше да стигне до почетно попадение, но Ханкич реагира перфектно при удар на Галин Иванов, парира и изстрел на Иван Минчев. Гол за Славия все пак падна. направи го Ертан Томбак, който бе изведен отлично от Галин Иванов.

Така в крайна сметка Рафаел Ферейра записа втори пореден успех начело на Ботев след 2:1 над Етър. Провалените преговори с Димитър Димитров през седмицата пък могат да му дадат шанс да продължи да води "канарчетата" до зимата. Топката е в ръководството на клуба. Същото важи и за Славия, а на стадион "Александър Шаламанов" спешно трябва да намерят решение на кризата, която се вихри под ръководството на Хосе Мария Бакеро.

Ботев Пловдив - Славия 3:1

1:0 26' Ивелин Попов
3:0 38, 39 Мартин Секулич
3:1 81' Ертан Томбак

Съставите:

Ботев Пд: 1 Хидайет Ханкич, 5 Джонас Там, 9 Мартин Секулич, 10 Ивелин Попов (к), 15 Джеймс Етоо, 16 Самюел Акере, 20 Антонио Перера, 22 Реда Рабей, 24 Джаспър Ван Хертъм, 28 Янис Карабельов, 38 Константинос Балогианис

Славия: 12 Николай Кръстев, 3 Ертан Томбак, 6 Мартин Георгиев, 27 Емил Мартинов, 4 Виктор Генев, 37 Венцислав Керчев, 73 Иван Минчев, 71 Кристиян Стоянов, 33 Галин Иванов (к), 7 Йон Бакеро, 88 Тони Тасев