3. НАЙ-ПОСЛЕ! Септември стигна до победа след 8 загуби (ВИДЕО)

НАЙ-ПОСЛЕ! Септември стигна до победа след 8 загуби (ВИДЕО)

Столичани надвиха с 2:0 Пирин в битката за спасение

Отборът на Септември София победи с 2:0 Пирин Благоевград в мач от 32-ия кръг на efbet Лига, изигран на "Васил Левски". Столичани можеха да бъдат и по-убедителни в успеха си, но още едно попадение във вратата на гостите беше отменено след намеса на ВАР.

В 4-тата минута Йоан Гаврилов и вратарят на Пирин Максим Ковальов се сблъскаха тежко при центриране във вратарското поле на благоевградчани. Медицинските щабове моментално влязоха на терена. За щастие, нито един от двамата футболисти не пострада сериозно. Гаврилов пък не успя да насочи топката в очертанията на вратата.

В 9-ата минута Септември имаше страхотен шанс да излезе напред в резултата. Мартин Петков изведе Валентин Йосков сам срещу Ковальов. Стражът на „орлетата“ обаче реагира чудесно и изби в ъглов удар.

Три минути по-късно Симеон Александров избяга от защитата на Пирин и излезе сам срещу Ковальов. Стражът продължаваше да е безгрешен и се справи и в тази ситуация.

В 20-ата минута той направи поредно спасяване. Красимир Станоев отправи страхотен удар от границата на наказателното поле. Точно преди топката да влети под напречната греда, Ковальов с една ръка успя да избие в корнер.

Първият шанс за Пирин дойде в средата на първата част. Дмитро Семенив стреля от границата на наказателното поле, но на сантиметри покрай левия страничен стълб. Димитър Шейтанов беше покрил ъгъла си и беше в готовност да се намеси.

Две минути преди почивката Септември разигра добре пред наказателното поле на Пирин. Валентин Йосков получи с гръб към вратата и заложи топката на крака на Йоан Гаврилов, чийто удар беше спасен от Ковальов.

В ответната атака Кондраков получи зад защитата на домакините и стреля. Шейтанов спаси. Дори да беше реализирал Кондраков, попадението нямаше да бъде зачетено, тъй като имаше отсъдена засада.

В 53-тата минута Симеон Александров пробва късмета си с шут от огромно разстояние, но над вратата. Пет минути по-късно Йосков имаше пространство пред себе си. Футболистът на домакините напредна към наказателното поле и стреля, но не уцели добре топката и не затрудни Ковальов.

Час игра след началото натискът на септемврийци даде резултат и те излязоха напред в резултата. Мартин Петков задмина двама противници отляво и центрира от аутлинията. На първа греда сам беше Валентин Йосков, който от близко разстояние преодоля Ковальов за 1:0.

Секунди по-късно Пирин можеше да възстанови равенството. След изпълнение на тъч Дмитро Семенив овладя в наказателното поле, успя да се обърне и дори преодоля Димитър Шейтанов. Стефан Милич обаче съумя пред голлинията да изчисти. Така спаси сигурен гол. В 67-ата минута Септември получи пряк свободен удар отдясно по атаката. Симеон Александров центрира. Кристиян Пешов скочи високо и успя да нанесе удар с глава, който не затрудни Ковальов.

Четвърт час преди изтичането на редовното време Кондраков стреля от дъгата на наказателното поле. Шейтанов реагира чудесно и с лявата си ръка изби в корнер. След изпълнението на ъгловия удар Пирин претендира за дузпа и игра с ръка. Станимир Тренчев остави играта да продължи, а Септември се втурна в бърза контраатака. Атанас Кабов излезе сам срещу Ковальов и предпочете да подава към Симеон Александров, който на празна врата нямаше как да пропусне. С една крачка обаче Александров беше пред топката и след намеса на ВАР голът беше отменен.

В самия край обаче Кабов вкара втори гол и той остана на таблото, въпреки че ВАР провери и тази ситуация. Така Септември вече е 14-ти на две точки пред Хебър, докато Пирин е 13-ти с 27 пункта - два над днешния си съперник.

Стартови състави:

Септември Сф: 21. Димитър Шейтанов,  14. Мартин Стоянов, 24. Стефан Милич, 5. Асен Георгиев – К, 16. Кристиян Пешов, 20. Красимир Станоев, 23. Йоан Гаврилов, 25. Себастиан Якубяк, 17. Симеон Александров, 3. Мартин Петков, 9. Валентин Йосков

Пирин: 12. Максим Ковальов, 38. Александър Дюлгеров – К, 11. Андрей Йорданов, 73. Венцислав Бенгюзов, 19. Вячеслав Велев, 14. Даниил Кондраков, 23. Димитър Тонев, 8. Дмитро Семенив, 26. Иван Тасев, 18. Мартин Смоленски, 72. Раян Сенхаджи

Феновете на Локо Пловдив искат Крушарски и ръководството вън

Левски получи 1000 билета за гостуването на Славия

Цената на пропуските е 20 лева

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо