3. Нефтохимик с грешна стъпка по пътя към оцеляването (ВИДЕО+СНИМКИ)

Нефтохимик с грешна стъпка по пътя към оцеляването (ВИДЕО+СНИМКИ)

Мачът с Локо (ГО) завърши със зрелищно 2:2 и бе прекратен за кратко

Нефтохимик и Локомотив (Горна Оряховица) не успяха да се победят и завършиха 2:2 в първия мач от XXVIII кръг на „Б” футболна група.

Срещата бе белязана с много драматизъм и обрати, като освен това бе прекъсната за кратко, защото в 60-ата минута феновете на бургазлии запалиха множество факли и над стадион „Лазур” се разстла гъста мъгла от дим.

„Шейховете” определено могат да съжаляват за изпуснатата победа и ще трябва да продължат с битката за оцеляване в професионалния футбол.

Те са на 12-а позиция с 32 точки, като имат с една повече от Спартак (Плевен) и с две от първия изпадащ към момента тим на Добруджа. Двата отбора след Нефтохимик обаче все още не са изиграли мачовете си от кръга.

Първото полувреме завърши при нулево равенство, като и двата отбора си размениха по няколко атаки. В 27-ма минута Теодор Стефанов имаше шанс да открие резултата за домакините. Той стреля към вратата на Локомотив, след като получи подаване от Иван Цачев, но вратарят на гостите изби в корнер.

Още в началото на втората част „шейховете“ отново пропуснаха добра възможност. Теодор Стефанов центрира от корнер и при разбъркване в наказателното поле Владислав Мисяк стреля, но не успя да улучи очертанията на вратата. Една минута по-късно пред Борислав Борисов също се откри възможност, след като получи добро подаване от Теодор Стефанов, но пропусна.

В 54-та минута гостите откриха резултата, чрез Тихомир Кънев. Няколко минути по-късно Илия Димитров от състава на домакините беше на крачка да изравни. Той стреля с глава след разбъркване в наказателното поле, но вратарят на гостите се намеси успешно. В 75-та минута Нефтохимик изравни след точен удар на Цветан Филипов.

В 82-ра минута Борислав Борисов удвои аванса на „шейховете“. Той стреля от воле, след като получи центриране от Цветан Филипов. Две минути преди края на редовното време гостите оформиха крайното 2:2. Точен за тях отново бе Тихомир Кънев.

В третата минута на 6-минутното продължение „железничарите“ можеха да грабнат и трите точки, но в последния миг Слави Шопов изчисти в корнер удар на Тихомир Кънев.

Стартови състави:

Нефтохимик: П. Денчев, Сл. Шопов, Ст. Жеков, Т. Трифонов, Т. Гочев, Ж. Хаджиев, Ив. Цачев (48′ – Б. Борисов), Вл. Мисяк (57′ – Ст. Неделчев), Т. Стефанов, Цв. Филипов, Ил. Димитров (86′ – С. Иванов);

Локомотив (ГО): Пл. Колев, М. Сандов, Й. Апостолов, М. Желев, Ат. Фиданин, С. Мечев, Ер. Почански, Т. Кънев, Ант. Балъков, А. Садуа (88′ – Д. Байдаков), Д. Алексиев;