3. Нефтохимик си уреди мач с Лудогорец след драма в Севлиево

Нефтохимик си уреди мач с Лудогорец след драма в Севлиево

"Шейховете" за на 1/16-финал за Купата на България

Нефтохимик се класира за 1/16-финалите в турнира за Купата на България. "Шейховете" спечелиха с 3:1 след продължения гостуването си на Севлието и вече мислят за следващия кръг, където ще мерят сили с шампиона Лудогорец. Двубоят на стадион "Раковски" предложи много зрелище на местните приятели на футбола. Първото полувреме мина без голове, като единствената опасност пред една от двете врати беше пропиляна от голаджията на тима от Бургас Живко Петков. След почивката дойде време за драматични събития.

В 65-ата минута Велислав Денчев от Севлиево изведе Алекс Георгиев сам срещу стража на Нафтата и домакините поведоха в резултата. В 90-ата минута главният съдия Рюстем Карагарен назначи 11-метров наказателен удар за гостите - Георги Павлов, Велислав Денчев и Атанас Георгиев. На терена настана меле, в резултат на което реферът показа по втори жълт картон на трима футболисти от Севлиево. Така домакините останаха с осем души на игрището срещу 11 от Бургас.

В продълженията натискът на "зелените" даде резултат и Нефтохимик вкара два гола, които класираха състава на Диян Петков в следващия кръг. В герой за гостите се превърна полузащитникът Цветан Чахов, който вкара и двете попадения в продълженията. След последния съдийски сигнал на терена отново имаше разправии.
Загорчич атакува Венци Стефанов: Вярвате на човек, който говори глупости