3. Нефтохимик ужили Берое за първата победа в първенството (ВИДЕО+СНИМКИ)

Нефтохимик ужили Берое за първата победа в първенството (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Шейховете” се наложиха с 1:0 на стадион „Лазур”, резерва стана герой

Нефтохимик победи Берое в домакинството си на стадион „Лазур”. Двубоят завърши при резултат 1:0. Това бе първата победа за „шейховете” от началото на сезона в Първа професионална лига. Голмайстор стана влезлият като резерва през второто полувреме Емануил Манев.

С трите точки Нафтата събра общо четири и зае 11-ото място. Заралии са пети с 6.

Срещата в Бургас започна в спокойно темпо, като в началните минута не се стигна до интересни ситуации пред двете врати. „Шейховете” действаха изчаквателно, докато в играта на заралии липсваха идеи. По-интересните положения през първото полувреме бяха създадени от отбора на домакините.

В 25-ата минута Михаел Орачев отне топката в средата на терена, напредна уверено и стигна до дъгата на наказателното поле. Той реши да завърши сам, вместо да подаде, и отправи силен удар по земя, който затрудни вратаря Благой Макенджиев. Стражът не успя да отрази добре, но за негово щастие на близо бе Иво Иванов, който изрита топката силно на далеко от опасната зона.

Пет минути преди края Александър Александров опита късмета си с удар от около 30 метра и не бе далеч от истината – топката профуча над вратата.

Гостите от Стара Загора владееха повече топката, но трудно стигаха до положения. В 33-ата минута Александър Василев бе намерен добре в пеналта, той овладя на гърди, но си поведе дълго. Вратарят Янко Георгиев тръгна моментално към топката. В опита си да стигне първи до нея играчът на Берое ритна в лицето Георгиев, за което получи жълт картон.

През второто полувреме ситуацията на терена не се промени. Нафтата приемаше играта в половината си и разчиташе на контраатаки.

Точно при една такава в 59-ата минута резултатът бе открит. Бившият футболист на Славия Иван Вълчанов отне в центъра на терена, напредна, преодоля Венци Василев и пусна майсторски пас към Емануил Манев, който със силен удар от движение в наказателното поле не остави никакви шансове на Макенджиев. Манев се превърна в герои за домакините четири минути след като се появи в игра. Той влезе на мястото на Алексендър Александров.

Отличилият се с асистенция Вълчанов бе много близо до гол в 73-ата минута. Той отправи страхотен удар от воле, Макенджиев обаче също се намеси класно и изби. Топката бе насочена точно в долния десен ъгъл.

До края на двубоя действията се развиваха предимно в половината на Нефтохимик. Точно в 90-ата минута гостите можеха да изравнят, но късметът не бе на тяхна страна. Алекс Колев стреля с глава, след като засече центриране от страна на Милисавлевич, но топката се отби от напречната греда.