3. Нелепа загуба за младежите в Словения, Евро 2015 почти се изпарява (ВИДЕО)

Нелепа загуба за младежите в Словения, Евро 2015 почти се изпарява (ВИДЕО)

"Лъвчетата" паднаха с 1:2, словенците вкараха победен гол в добавеното време

Младежкият национален отбор допусна много нелепа загуба с 1:2 от Словения в Група 2 на квалификациите за Евро 2015 в Чехия. Върховец откри за домакините в 24-ата минута, Едисон Йорданов изравни в 53-ата, но в добавеното време Шпорар попари нашите за 2:1.

Победата беше първа за Словения в групата, а поражението второ за нашите след онова 1:3 от Русия в Москва.

България остава с 8 точки на трето място, а Словения вече има 5 точки

Дания изненада Русия с 2:0 в Москва и измести "Сборная" от първото място. Датчаните са първи с 11 точки, Русия вече е на второ място с 10.

В Нова Горица през първата част Чочев стреля в ръцете на вратаря, а Мунин изчисти пред нападател на словенците, който чакаше да засече на празна врата.

В 24-ата минута Върховец опита удар от дъгата пред наказателното поле, топката рикошира в бранител и заблуди фатално Георги Китанов за 1:0.

Александър Колев стреля с глава, но словенският страж спаси, а нападателят на Нюкасъл Харис Вучкич не бе точен след добро завъртане.

Вучкич и Митрович пропуснаха добри шансове за домакините, а „лъвовете” изравниха 8 минути след паузата.

Талантът на Борусия (Дортмунд) Едисон Йорданов получи пас и от границата на пеналта намери долния десен ъгъл за 1:1.

В 67-ата минута домакините имаха претенции, че са вкарали, но Китанов изби на голлинията и гол не бе засечен.

Словения повече търсеше победата в края и в 86-ата отбеляза, но попадението не бе зачетено заради засада.

Нашите останаха по-пасивни в края и бяха наказани във втората минута на добавените три. Няколко паса по земя позволиха на Словения да влезе с топката в наказателното поле, почти от аутлинията топката бе върната за Андраж Шпорар и той с нисък удар между двама бранители преодоля Китанов за крайното 2:1.

Загубата на практика не оставя повече възможности за грешки пред отбора на Михаил Мадански в оставащите четири двубоя. На 15-ти и 19-ти ноември приемаме Дания и Словения в Стара Загора.

Словения - България 2:1
1:0 Върховец '24
1:1 Йорданов '53
2:1 Шпорар '90+2

Словения (U21): Юг, Крайнич, Митрович (к), Трайковски, Върховец, Чърнич, Жиберт, Палчич, Шпорар, Йеленич, Вучкич
Резерви: Котман, Коус, Янжа, Блажич, Пучко, Зайц, Майер
Селекционер: Томаш Кавчич

България (U21): Китанов, Мунин, Велков, Георгиев, Недялков, Ангелов, Чочев (к), Колев, Кирилов, Карачанаков, Горанов