3. Несебър - Литекс 1:1 на полувремето

Несебър - Литекс 1:1 на полувремето

Несебър и Литекс се оотеглиха при 1:1 на почивка в мача от 1/4-финалите за Купата на България. Гостите от Ловеч имаха превъзходство, но не можаха да оползотворят няколко чисти положения. Христов откри за Несебър в 15-ата, а Ивелин Попов изравни в 28-ата.

Двубоят започна с очакван натиск на Литекс, а първото чисто положение се откри пред Дока, който проби през центъра на защитата, но стреля неточно.

Възпитаниците на Валери Дамянов играеха на контраатака и при първото си по-сериозно положение успяха да открият резултата. Венци Христов надбяга като на шега французина Барт, а след това мина покрай вратаря Тодоров и с лекота отпрати топката в мрежата – 1:0.

Голът стресна Литекс и футболистите в „оранжево” пренесоха изцяло играта в полето на домакините. В 28-ата минута Ивелин Попов пое топката, направи двойно подаване с Дока и шутира неспасяемо от границата на пеналта за 1:1

Само минута по-късно Дока изпусна златен шанс да доведе нещата до пълен обрат. Бразилецът бе изведен сам срещу вратаря Григоров и вместо да направи по-лесното, шутира в тялото му.

В самия край на първата част Попов проби отдясно и центрира чудесно към Бибишков, но нападателят не можа да засече топката във вратата.

Несебър: Григоров, Костов, Колев, Радев, Илчев, Желев, Вели, Трендафилов, Христов, Кокалджиев

Литекс: Тодоров, Манолев, Барт, Петков, Венков, Шандор, Кишишев, Сандриньо, Попов, Дока, Бибишков
Загуба с 1:9 за юношите на ЦСКА