3. Нещастно начало за младежите в евроквалификациите

Нещастно начало за младежите в евроквалификациите

Правилото "Когато не вкараш - ти вкарват" отново бе спазено..

Младежкият национален отбор на България по футбол започна по неприятен начин участието си в квалификациите за Европейското първенство през 2013-та година, което ще се проведе в Израел. Водените от Михаил Мадански футболисти загубиха с минималното 0:1 домакинството си на Холандия, а единственото попадение в срещата, проведена на градския стадион в Ловеч, дойде малко след като започна да тече последният четвърт час на мача.

Българският национален отбор бе много активен и показа огромно желание за победа, но направи изключително много пропуски, когато резултатът бе 0:0, и впоследствие получи попадение, което се оказа пагубно за тима ни.

Първата по-интересна възможност в двубоя дойде още преди да са изтекли първите две минути игра. С отлична намеса и избиване на топката далеч от вратата обаче се отличи холандският страж – Зьот, който направи много силен двубой. Последва и пропуск на Александър Тонев - тогава кълбото премина на сантиметри покрай дясната греда на вратата на холандците.

Съперникът ни също имаше своите шансове за отбелязване на гол, а най-сериозният пропуск бе в момента, когато топката срещна лявата греда на вратата на Пламен Илиев. Младият страж на Левски нямаше какво да направи, но за негова радост топката премина по цялата голлиния и се отдалечи от вратата му. Така на почивката резултатът бе 0:0.

През второто полувреме България стартира много уверено, а пропуските пред вратата на Зьот започнаха да се редят един след друг. Много чисти ситуации пропиляха Тонев и Цветанов, а тимът ни бе наказан в 78-ата минута, когато Зеефуик засече с глава центриране в наказателното поле на Илиев. Вратарят на България направи всичко по силите си и изби кълбото, но то срещна страничната греда и топката се оплете в мрежата на вратата ни. До края на мача Миланов пропусна да донесе точката на България, след като ударът му премина много близко до целта.

Така страната ни стартира евроквалификациите със загуба и ще се надява да се добере до трите точки в следващия си мач, който е в понеделник. Тогава съперник на България е Шотландия.

Ето и стартовите състави на двата тима:

България: Илиев. Ил. Миланов, Терзиев, Колев, Дреновички, Цветков, Димов, Г. Миланов, Цветанов, Балджийски, Тонев;

Холандия: Зьот, Леардам, Де Врий, Нуйтинг, Блинд, Клате, Фер, Нарцинг, Ван Хинкел, Кастайньос, Кабрал;

Съдия: Руди Буке (Франция);

Стадион: "Градски", Ловеч;