3. Невероятен Лудогорец не се даде на ЦСКА и изтръгна 2:2 от „Армията” в самия край (видео+снимки)

Мораес с два гола, „орлите” вкараха две попадения в последните 4 минути, отменят им и гол

Отборите на ЦСКА и Лудогорец напълно оправдаха очакванията за голямо дерби помежду си, след като завършиха наравно 2:2 в страхотен спектакъл на „Българска армия” пред около 8 хиляди зрители.

Страхотен мач за „армейците” изигра Жуниор Мораес, който вкара и двете попадения за ЦСКА още пред първата част. В 34-ата минута пък, бе отменен гол на Емил Гъргоров заради засада. В 86-ата минута резервата Кишада намали на 1:2, а в 90-ата, друга резерва, Иван Стоянов оформи крайното 2:2.

Гостите от Разград пък дадоха сериозна жертва в лицето на Михаил Александров, който получи контузия в десния глезен след съприкосновение с Румен Трифонов в самия край на първата част.

Двубоят започна с „гол от съблекалнята” за „червените”, след като още във 2-та минута слабо изчистена топка от корнер попадна в Делев, който стреля от около 20 метра, топката попадна в Мораеш в пеналта, след което бразилецът хладнокръвно мушна кълбото в долния десен ъгъл на Голубович за 1:0.

След попадението „армейците” продължиха да владеят инициативата, докато гостите изглеждаха доста объркани от този ранен гол.

Стигна се до 20-ата минута, когато Галчев центрира меко в наказателното поле, където непокритият Мораес стреля с глава и прати неспасяемо топката в горния десен ъгъл на Голубович за 2:0.

Веднага след гола „орлите” се окопитиха и натиснаха, но в 31-ата минута можеха да получат трети гол, след като Зику бе изведен очи в очи с Голубович от Мораес, опита да го прехвърли, но топката срещна тялото на стража на "орлите".

Така дойде 34-ата минута, когато Мишо Александров получи на десния фланг и веднага подаде за Гъргоров, който вкара с левия крак, но попадението бе отменено заради засада. На повторенията обаче се видя, че бранител на ЦСКА покриваше Бадема.

Само 180 секунди по-късно гостите имаха претенции за дузпа, след като Костадин Стоянов повали Марселиньо в пеналта си, но реферът не посочи бялата точка.

До края на полувремето се запомни само опасен шут на Гъргоров от фаул, който обаче бе спасен страхотно от М’боли.

Втората част стартира с по-добра игра на гостите, които започнаха да атакуват от първата минута, докато „червените” се бяха прибрали в половината си, чакайки възможностите си на контраатака. В 54-ата минута Марселиньо получи в наказателното поле, финтира Бандаловски и стреля с десния крак към далечния ъгъл, но топката премина покрай лявата греда на М'боли.

С течение на времето натискът на „орлите” се засилваше все повече и в 77-ата минута Марселиньо бе изведен зад гърба на отбраната на ЦСКА с дълъг пас от Шоко, напредна в пеналта и шутира с десния крак, но покрай вратата.

В последните минути Ивайло Петев пусна на терена бразилецът Кишада, който видимо раздвижи играта на гостите в предни позиции и тук започнаха големите главоболия за „армейците”.

В 86-ата минута Генчев центрира в пеналта, където Янчев не можа да овладее и предостави топката на Кишада, който от воле върна разградчани в двубоя – 1:2.

Драмата стана пълна точно в 90-ата минута, когато Кишада намери Минев на левия фланг, бранителят центрира в пеналта за непокрития Иван Стоянов, който със страхотно воле възстановява статуквото - 2:2.

До края на двубоя повече голове не паднаха и така двата тима поделиха по точка и ще зимуват заедно на върха, като Лудогорец е с по-добра голова разлика.

16.  Светкавица (Търговище) 2  15  13  3 - 33 -30

ФОТОГАЛЕРИЯ С ОЩЕ СНИМКИ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК!

Славия все още не е взела решение за френски защитник

Загорчич ще решава по-късно дали да задържи Жордан Варела

Феновете на „соколите“ отиват при играчите преди битката за Варна

Привържениците ще се съберат на последната тренировка на "соколите" преди мача с Черно море

Линдсет: Вече имаме треньор, който диша ЦСКА

Халфът на "армейците" говори за обстановката в отбора след треньорската смяна

Томаш: Не гледам класирането в момента

Той разкри кога ще пусне в игра Лиъм Купър

Жребий за SESAME Купа на България - Втори предварителен кръг и Първи кръг финална фаза