3. Носителят на Купата оцеля след уникална драма (ВИДЕО)

Носителят на Купата оцеля след уникална драма (ВИДЕО)

Царско село беше на секунди от четвъртфинал, но напуска надпреварата

Пловдивският Ботев продължава усешно защитата си на Купата на България след уникална драма на стадион "Славия".

Хората на Николай Киров победиха с 4:3 след продължения Царско Село и се класираха за четвъртфиналите в турнира.  Играчите на Никола Спасов бяха на секунди от това да победят, но изравнителен гол за 3:3 на Виана им одряза крилете в края на редовното време.

Голеадата започна в 31-та минута, когато Тодор Неделев проби по десния фланг и върна за Йордан Минев. Бившият играч на ЦСКА откри резултата.

Радостта на пловдивчани обаче трая само 2 минути.  Георги Минчев изравни с глава след центриране на Кацаров.

В 62-та минута обратът стана пълен. След центриране от фаул стана суматоха в наказателното поле и Даскалов се ориентира първи, за да даде аванс на символичните домамини.

Фернандо Виана спаси гостите в 91-та минута, когато със силен далечен удар прати мача в продължение

Шоуто продължи и в допълнителните 30 минути. Светослав Диков вкара много красив гол в 92-та минута с прецизен удар от границата на наказателното поле.

Ботев обаче изравни отново само 6 минути по-късно. Виана вкара с глава втория си гол след добра игра на Стивън Петков и негово центриране.

В 115-та минута Стивън Петков направи резултата 4:3. Той отбеляза с глава отблизо и прати пловдивчани в следващия кръг.

Окончателно: Черно море без Уеслен Жуниор за ЦСКА