3. Носителят на Купата се справи с новака Калиакра

Носителят на Купата се справи с новака Калиакра

Отборът на Берое продължи великолепното си представяне в шампионата след като в мач от щестия кръг спечели с 2:0 срещу Калиакра и се изравни на върха с Черноморец.

Берое поведоха с гол "от съблекалнята" като още в четвъртата минута Велев центрира, а Евгени Йорданов от воле направи 1:0.

До края на полувремето старозагорци бяха по-добри на терена и имаха повече положения за гол, но не успяха да се поздравят с нови попадения.

Берое си реши мача с бърз гол през втората част. Христов финтира играч на Калиакра, след което подаде пред вратата, Йорданов пропусна триково и Владислав Златинов отблизо удвои - 2:0.

Берое има 13 точки, което му определя второ място в класирането с равен брой точки, но мач повече от Черноморец. Калиакра е със седем точки на 11-то място в подреждането.

Берое – Калиакра 2:0
(1:0) Йорданов 4’
(2:0) Златинов 47’

Берое: 22. Илчев 25. Енчев 23. Томаш 24. Бачев 28. Пенев 16. Велев 10. Генчев(к) 21. Христов 88. Димитров 19. Златинов 14. Йорданов

Калиакра: 29. Господинов 15. Ант.Петров 14. Райчев(к) 3. Димов 4. Д.Димитров 22. Садула 77. Св.Петров 10. Н.Петров 8. Раденцов 23. Станчев 9. Александров

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо