3. НОВ ШАМАР ЗА ГАНЧЕВ: ЦСКА падна и в Разград

НОВ ШАМАР ЗА ГАНЧЕВ: ЦСКА падна и в Разград

"Червените" с нов провал

Лудогорец спря серията си от 4 мача без успех като постигна четвърта последователна победа у дома за първенство срещу ЦСКА, налагайки се с 2:1 в дербито от 13-ия кръг на Първа лига.

Шампионите показаха страхотна ефективност и макар „армейците“ да контролираха срещата в по-голямата част от времето, успяха да спечелят.

Триумфът дойде след дебютен гол на Якуб Пиотровски в 79-ата минута, след като в 56-ата Амос Юга изравни, а още в 9-ата Матиас Тисера откри на „Хювефарма Арена“.

Домакините първи заплашиха вратата на съперника - още във втората минута, но опитът за удар на Дени Групер бе доста неточен, а Матиас Тисера не успя да засече.

Отговорът на ЦСКА не закъсня и дойде още в ответната атака. Гостите я изградиха много добре и новото им попълнение Жираир Шагоян изведе технично с пета на стрелкова позиция Браян Морено, ала ударът на последния от малък ъгъл спря във външната част на мрежата.

В 9-ата минута обаче Лудогорец нанесе своя удар. Рик Джонатан бе изведен по крилото и се справи с Юрген Матей, след което пусна прострелно центриране към непокрития в пеналта Матиас Тисера и той засече от движение, за да открие резултата – 1:0.

Домакините можеха да го удвоят още в 17-ата минута, когато Тисера намери Каули Оливейра и той продължи към Кирил Десподов, чийто диагонален шут обаче профуча покрай гредата.

Седем минути по-късно Шегоян центрира и Жеферсон отклони с глава, като останаха съмнения за игра с ръка на Нонато. Футболистите на ЦСКА протестираха, но сигнал за дузпа не последва.

Последваха равностойни минути, в които ЦСКА се опита да овладее инициативата и на практика успя.

В 34-ата минута „армейците“ дори си помислиха, че са изравнили чрез Маурисио Гарсес, но стражът на Лудогорец спря топката точно преди тя да премине голлинията.

Серджио Падт бе последната преграда пред вратата си и малко преди почивката, когато Шагоян тества рефлекса му с плътен изстрел, за да се оттегли Лудогорец на почивката с минимален аванс след само 1 точен удар.

Скоро след паузата домакините можеха да удвоят, тъй като имаха числен превес пред наказателното поле на ЦСКА, ала последният пас бе блокиран от Християн Петров.

След това обаче гостите отново заиграха по-добре. В 51-ата минута Станислав Шопов направи двойно подаване с Джонатан Линдсет и стреля, но неточно.

Не след дълго пък едно изчистване на Амос Юга се превърна в извеждащ пас за Браян Морено, чийто мощен шут бе спасен от Падт.

След последвалия корнер логичното се случи и ЦСКА изравни. Над всички в пеналта бе Амос Юга, който с глава от упор не остави шансове на вратаря, за да направи резултата 1:1 в 56-ата минута.

Не след дълго обратът можеше да стане факт, след като Морено засече отблизо пас на Тибо Вион, но топката тупна в земята и прескочи вратата на Лудогорец.

Последва шанс и за появилият се като резерва за гостите Дюкенс Назон, но нападателят не го използва.

В 77-ата минута Шагоян стреля опасно от свободен удар, но покрай целта, а 2 по-късно Лудогорец вкара втори гол.

Това стана противно на футболната логика, след пробив отляво и пас към точката за дузпата, където Якуб Пиотровски спря топката и с второто си докосване я прати по диагонала, между краката на съперник, в мрежата на ЦСКА – 2:1.

В заключителните минути Падт трябваше да се намесва решително още веднъж и го стори, за да удържи аванса на Лудогорец и да донесе трите точки на „орлите“.

С тях те вече имат 26, с една повече от ЦСКА и изостават с 1 от лидера ЦСКА 1948, но са с 2 мача по-малко от водачите във временното класиране.

Лудогорец – ЦСКА 2:1
1:0 Матиас Тисера (9)
1:1 Амос Юга (56)
2:1 Якуб Пиотровски (79)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЛУДОГОРЕЦ: 1. Серджио Падт, 3. Антон Недялков (к), 6. Якуб Пиотровски, 10. Матиас Тисера, 11. Кирил Десподов, 14. Дени Групер, 16. Аслак Фон Витри, 20. Нонато, 24. Оливие Вердон, 73. Рик Джонатан, 95. Каули Оливейра;

Треньор: Анте Шимунджа;

ЦСКА: 1. Густаво Бусато  (в), 15. Тибо Вион, 2. Юрген Матай (к), 3. Жеферсон Телес, 6. Християн Петров, 21. Амос Юга, 8. Станислав Шопов, 7. Джонатан Линдсет,  23. Жираир Шагоян, 27. Маурисио Гарсес, 28. Браян Морено;

Феновете на „соколите“ отиват при играчите преди битката за Варна

Привържениците ще се съберат на последната тренировка на "соколите" преди мача с Черно море

Линдсет: Вече имаме треньор, който диша с ЦСКА