3. Нова луда европейска вечер прати Лудогорец на прага на Шампионската лига и със сигурност в Лига Европа (ВИДЕО+СНИМКИ)

Разградчани превзеха и "Мала Маракана"

Отборът на Лудогорец изживя нова инфарктна вечер, която ще влезе в историята на клуба. Тя отново бе с щастлив край за българския тим, който успя да преодолее Цървена звезда и се класира за плейофите на Шампионска лига и си осигури място в групите на Лига Европа.

Българския шампион победи сръбския гранд на собствения му стадион с 4:2 след продължения. Вандерсон се оказа героят за разградчани, който с хеттрик разби мечтите на сръбския тим за Шампионска лига на пух и прах.

СНИМКИ ОТ СРЕЩАТА

Първата по-сериозна опасност в мача бе пред вратата на Цървена звезда, след като в 8-та минута Анисе не успя да прати топката във вратата, получавайки от ъглов удар.

Противно на по-добрата игра на Лудогорец, първото попадение бе във вратата на Владо Стоянов. В 17-та минута домакините опитаха центриране отляво, Моци изчисти топката по лош начин, Доналд гардира кълбото и с мощен шут не остави шанс на Владо Стоянов, вкарвайки в неговия долен ляв ъгъл.

Отговорът на Лудогорец обаче на закъсня и само седем минути по-късно Джонатан Кафу направи уникален индивидуален пробив, минавайки покрай петима футболисти на Цървена звезда и пращайки мощен шут в горния ляв ъгъл на Кахриман.

След изравнителното попадение, българският шампион продължи да играе много добре и стигна до пълния обрат в 40-та минута. Вандерсон получи пас от Марселиньо, напредна към наказателното поле, смени рязко посоката си и с фалциран удар прати топката в долния ляв ъгъл на вратата, пращайки „Мала Маракана“ в ужас.

Драмата за първата част не беше свършила, след като защитникът на Лудогорец Игор Пластун успя да си "спечели" два жълти картона в рамките на две минути и бе изгонен от Лука Банти.

След като италианецът даде край на полувремето, Светослав Дяков влезе в разговор с футболиста на Цървена звезда Гуелор Канга. Футболистът на сръбския тим удари капитана на зелените, който се строполи на тревата и това беше достатъчно за Банти, който показа червен картон и на Канга.

На почивката Георги Дерменджиев извади Клаудио Кешерю, за да попълни празнината в отбраната с пускането на Паломино. В 52-та минута футболист на Звезда падна в наказателното поле след сблъсък с Натанаел и претендираше за дузпа, но такава не беше отсъдена.

След точно час игра сръбският тим все пак получи наказателен удар. Тогава Владо Стоянов се намеси добре след удар от дистанция на Катай, но топката остана в наказателното поле, където Паломино събори футболист на домакините, който щеше да прати кълбото в мрежата.

Две минути след това Ибаньес реализира дузпата с мощен удар в центъра на вратата. До края на редовните 90 минути и двата отбора се опитваха да отбележат, но не се хвърляха в атаки. Така след 180 минути от двата мача, равенството беше пълно и срещата бе пратена в продължения.

Те започнаха по прекрасен начин за Лудогорец, като още в 93-та минута българския тим поведе отново. Вандерсон получи пас от Марселиньо на ръба на засадата, откъсна се от защитата и прехвърли излезлия Кахраман за 3:2.

Едва четири минути по-късно резултатът набъбна до 4:2, след като Мисиджан навлезе мощно в наказателното поле на Звезда, стреля към вратата, но Кахраман отби топката. Тя обаче попадна в краката на Вандерсон, който я прати в опразнената врата.

До края на продълженията Лудогорец успяваше умело да задържа топката, а силите на Цървена звезда не стигаха за опасни атаки пред Владо Стоянов.

Така окончателният последен сигнал на Лука Банти прати Лудогорец на крачка от второ участие в групите на Шампионска лига и минимум есен в груповата фаза на Лига Европа. Това означава и, че българският тим заработи почти 4 милиона евро.

В петък пък е жребият, в който Лудогорец ще научи съперника си за плейофите на ШЛ.

Илиан Илиев: Не се чувахме цяла седмица с Илиан (ВИДЕО)