3. НОВА ЗАГУБА: ЦСКА не издържа и падна с 0:1 от Вердер (ВИДЕО+СНИМКИ)

НОВА ЗАГУБА: ЦСКА не издържа и падна с 0:1 от Вердер (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Червените" удариха греда, още един ключов играч се контузи

ЦСКА загуби с 0:1 от  Вердер в третата си контрола от лагера в Австрия. "Червените" играха добре, но допуснаха попадение девет минути преди края. По-рано в мача гредата спаси изпадналия от Първа Бундеслига тим. След попадението "армейците" имаха нови две възможности да изравнят. По-лошата новина за треньора Любослав Пенев е контузията на поредния ключов играч - Брадли Мазику.

Титуляр в състава на Вердер беше младежкия национал на България - Илия Груев - младши.

"Армейците" стигнаха до първата си по-сериозна възможност в 11-ата минута, когато топката бе центрирана в наказателното поле от ъглов удар. Юрген Матай стреля, но над напречната греда. Четири след това защитникът на ЦСКА отправи нов удар с глава, този път след центриране от фаул, но покрай лявата греда. В 18-ата Мьохвалд се озова на стрелкова позиция, но не се наложи на Бусато да се намесва, тъй като изстрелът не бе точен.

Шут на Греъм Кери в 38-ата минута излезе в аут. В 43-ата опасен диагонален удар на Нанкиши премина на сантиметри покрай лявата греда на Бусато.

Малко преди края на първото полувреме Брадли Мазику бе изритан грубо отзад и напусна контузен терена.

В 56-ата минута Вердер изпусна най-чистото положение от началото на мача. Сержент излезе очи в очи в Бусато и предпочете да стреля, а не да подаде към свой съотборник, намиращ се на празна врата, което се оказа грешка, тъй като стражът на ЦСКА спаси. Три по-късно съдията показа втори жълт картон  на Жан-Мануел Мбом за грубо нарушение срещу Чатакович. Извършителят на фаула обаче бе друг – Мьохвалд, а реферът поправи грешката си и германците останаха с 11 души на терена.

В 68-ата минута на терена се появи Валентин Антов, който пред пролетта игра под наем в италианския Болоня, а след като договорът му изтече с присъедини към подготовката на ЦСКА. Все още не е ясно дали той ще остане на "Армията" през новото първенство.

Максимилиан Егенщайн стреля мощно в 71-ата минута. Бусато остана на място, след като правилно прецени, че топката няма да попадне в очертанията на вратата му. Четвърт час преди изтичането на редовното време Йоан Баи проби от отляво и влезе в наказателното поле. Последва удар, който топката се отби от напречната греда.

В 81-ата минута Вердер поведе. Йоханес Егещайн засече с глава центриране от корнер и прати топката в мрежата на Бусато.

"Червените" можеха да изравнят веднага след това. Баи шутира от воле, но стражът на германците спаси. Малко по-късно нова добра намеса на вратаря не позволи и на Гълъбов да вкара. Така "червените" записаха втора загуба от три мача в Австрия.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ЦСКА: 25. Густаво Бусато, 18. Брадли Мазику, 2. Юрген Матей, 28. Пламен Гълъбов, 19. Иван Турицов, 3. Жеферсон Телес, 4. Яник Уайлдшът, 11. Хамза Чатакович, 8. Греъм Кери, 5. Федерико Варела, 17. Бисмарк Чарлс

ВЕРДЕР: 18. Капино, 6. Мьохвалд, 11. Фюлкруг, 15. Нанкиши, 20. Шмид, 21. Топрак, 25. Парк, 27. Баджи, 28. Груев, 34. Мбом, 36. Грос

ИЗВЪНРЕДНО: МС даде Герена на Столична община

Загуба с 1:9 за юношите на ЦСКА