3. Новакът Етър спря тока на евроучастника Дунав

Новакът Етър спря тока на евроучастника Дунав

„Виолетовите” стартираха успешно контролите, спарингът завърши преждевременно

„Етър“ би „Дунав“ 2:0 в контролна среща пред близо 400 зрители на стадион „Ангел Кънчев“ в Трявна, където са на подготовка русенци.

Това бе първата контрола на „виолетовите“ и втора за „Дунав“, който по-рано направи 2:2 с „Берое“ и се готви за Лига Европа.

Мачът започна двуостро и още в петата минута Цецо Тодоров се откъсна срещу вратата, но се забави с удара и бе застигнат от защитник.

Станоев от „Дунав“ пък стреля до десния стълб, а в следващата атака Карагарен шутира опасно до гредата.

Първото чисто положение за етърци бе в 27-ата минута, когато Тодоров бе изведен отлично срещу вратата и пусна на Кънев, който от чиста позиция стреля встрани.

След почивката в и двата отбора бяха извършени множество смени, а играта стана още по-динамична.

„Етър“ поведе в 50-ата минута, когато Иван Стоянов напредна отдясно и намери Неделчев, който не успя да засече топката, но тя стигна до Тодор Колев, а той я прати в мрежата – 1:0!

След гола русенци упражниха натиск и създадоха няколко опасни положения. В 58-ата минута красива комбинация завърши с удар на Диян Димов над целта.

Още по-чисто бе положението пред Мирослав Будинов, който бе изведен сам, но стреля покрай гредата. Нов опасен удар бе спасен от дебютиралия Христо Иванов, а в 82-ата минута Иван Стоянов след техничен пробив окончателно реши мача в полза на „виолетовите“ – 2:0.

Пет минути преди края на двубоя спря токът на стадион „Ангел Кънчев“ и спарингът приключи преждевременно.

Стартови състави:

Дунав“: Конов, Хубчев, Милчев, Марен, Петков, Димов, Станоев, Костадинов, Шопов, Карагарен, Будинов (Добрев, Петров, Патев, Попадийн, Аяс, Митев, Васев, Георгиев)

Етър“: Цанков, Ивайлов, Явор Генчев, Пехливанов, Тодоров, Атанасов, Кременлиев, Адамец, Станкев, Петков, Кънев (Иванов, Кямил, Минков, Колев, Стоянов, Скерлев, Николов, Апостолов, Неделчев, Ангелов)

Главен съдия: Георги Давидов, помощници: Илиян Капарашев и Ивайло Атанасов