3. „Нови” голове носят първа победа на Черно море

„Нови” голове носят първа победа на Черно море

"Моряците" надделяха с 2:1 с голове на Тиаго и Дончо Атанасов

Черно море стартира сезон 2010/11 в първенството на „А” група с победа над гостуващия на стадион „Тича” отбор на Пирин. Попаденията за „моряците” отбелязаха новите попълнения на тима Марко Тиаго и Дончо Атанасов, които освен това днес осъществиха и официалните си дебюти за варненци.

Срещата започна с лек превес в полза на Пирин, но до 20-ата минута домакините вече бяха успели да осъществят контрол върху играта, а бразилският защитник Тиаго опита късмета си от далечно разстояние. Защитникът успя да порази целта в 24-ата минута, когато се възползва от разбъркване в наказателното поле на Пирин след центриране от корнер.

След половин час игра Пирин достигна до най-чистото си положение, след като Руслан Иванов нацели напречната греда на домакините. След паузата гостите продължиха да търсят подстъпи към вратата на Пиргов. Руслан Иванов и Кондев изпитаха реакциите на вратаря на Черно море, но той се представи на ниво и не допусна гол в мрежата си.

В 60-ата минута Даниел Георгиев с поредния си пробив намери пространство, след което топката бе отклонена от Стоянов и попадна в Дончо Атанасов. Той се възползва от ситуацията и успя да прати топката покрай Макенджиев за 2:0. Адемар пропусна още две възможности да покачи в рамките на една минута.

Пирин достигна до почетен гол в първата минута от добавеното време на срещата. Борис Кондев получи топката на удобна позиция и с хубав диагонален удар.

Черно море – Пирин 2:1
1:0 Тиаго 24’
2:0 Атанасов 60’
2:1 Кондев 91’

За Черно море: Илко Пиргов, Александър Александров, Сашо Александров, Тиаго, Танко Дяков, Адемар, Даниел Георгиев, (Петков - 70'), Даниел Димов, Станислав Стоянов (Бачев - 81'), Дончо Атанасов, Йордан Юруков (Божилов - 87');
Старши треньор: Велизар Попов;

За Пирин: Благой Макенджиев, Мирослав Ризов, Георги Георгиев, Радослав Митревски, Андрей Стоев (Костадинов - 62'), Диян Молдованов (Стойков - 57'), Зоран Златковски, Руслан Иванов, Янко Сандански, Димитър Воденичаров (Якимов - Воденичаров - 67'), Борис Кондев;

700 000 лв. делят Левски от разрешително за строителство на нов стадион

"Сините" трябва да гарантират, че на мястото на "Герена" ще има ново спортно съоръжение