3. НОВО ДЪНО! Командата на Бате Гошо стана за смях и в Хелзинки - 0:2 (ВИДЕО+СНИМКИ)

Националите записаха първа загуба от Финландия в историята

Българският национален отбор отнесе нов звучен шамар. Командата на Бате Гошо стана за смях и в Хелзинки - 0:2 от Финландия в мач от турнира Лига на нациите. Загубата е първа в историята ни от този съперник. Само преди три дни националите загубиха с 1:3 от Унгария и се простиха с надеждите да играят на европейското догодина. След днешния си неуспех футболистите на Георги Дерменджиев пък се закотвиха на дъното на групата си в Лига на нациите с едва 1 точка от три мача.

Както NOVSPORT първи и единствен предупреди още на 7 септември (ВИЖ ТУК!), нищо добро не чакаше българския национален отбор по футбол под ръководството на този треньор. Георги Дерменджиев - Шубата нямаше никакъв шанс да оправи нещата и логичното продължава да се случва - провал след провал....С Чичо Гошо вече наистина стана много, много лошо и единственият изход в тази ситуация е той да си ходи по най-бързия начин, за да запази поне малка част от дойстойнството си.

Още в 6-ата минута Кристиан Димитров получи аркада над дясното око, след като беше ударен с лакът от съперников футболист. Защитникът имаше нужда от медицинска помощ, а Георги Терзиев беше пратен да загрява. В крайна сметка защитникът на Хайдук (Сплит) се завърна на терена и продължи мача.

Първата сериозна опасност в мача беше на сметката на домакините. В 15-ата минута Спарв намери непокрития Тейлър на границата на наказателното поле и той отправи силен удар, който обаче беше отразен майсторски от Мартин Луков. Последва нова отлична изява на българския вратар. Пуки стреля, топката рикошира в Божиков, а Луков парира добавката на Поянпало.

В 19-ата минута Десподов пропусна отличен шанс, след като не успя да засече центриране на Иса отдясно. В 28-ата удар на Димитър Илиев мина встрани от вратата на домакините. Пет след това Пуки пусна пас по земя към Нисканен, който стреля с левия крак от движение, но топката мина над вратата на Луков.

В 38-ата минута Малинов копна топката над защитата, Десподов я овладя във въздуха, завъртя се в наказателното поле и стреля, но Храдецки улови. Пет минути преди края на първата част Поянпало стреля с глава след корнер, но доста неточно. В 43-ата минута Йомов центрира отляво към Исмаил Иса, който опита удар от въздуха от много трудна позиция и не уцели топката, за да може Храдецки пак да улови.

България стартира втората част доста активно и агресивно с няколко опасни атаки. Първо Митко Илиев проби отдясно и стреля, но покрай дясната греда. Минута след това Тойвио се опита да пресече топката и беше близо до автогол, но вратарят Храдеки отново спаси. В 50-ата хубава атака на "лъвовете" завърши с удар от воле на Йомов, който също не попадна в целта.

Две по-късно Финландия откри резултата. Центрирана топка стигна до Теему Пуки, който направи неумел опит за удар. Той обаче се превърна в отлична асистенция към оставения сам на два метра от голлинията Робърт Тейлър, за когото не бе проблем да вкара.

Финландия заслужено стигна и до втори гол в 67-ата минута. Току що влезлият в игра Фредрик Йенсен получи топката от тъч, разходи се покрай Александър Цветков и с удар от границата на наказателното поле удвои.

В оставащите минути до края гардът на българите тотално падна. Нашите момчета изобщо не успяха да създадат опасна атака, докато Финландия не бързаше за никъде, а умело запази преднината си, като сякаш успя и да спести сили.

ФИНЛАНДИЯ - БЪЛГАРИЯ 2:0
1:0 Тейлър (53)
2:0 Йенсен (67)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ФИНЛАНДИЯ: 1. Храдецки, 2. Араюри, 4. Тойвио, 6. Камара, 8. Тейлър, 10. Пуки, 14. Спарв, 18. Уронен, 20. Поянпало, 21. Нисканен, 22. Райтала

БЪЛГАРИЯ: 1. Луков, 2. Попов, 5. Димитров, 11. Десподов, 14. Недлков, 15. Божиков, 16. Малинов, 17. Йомов, 19. Иса, 20. Илиев, 22. Цветков

90+4 - Край на мача

90+2 - Удар на Тодор Неделев мина високо над вратата

79 - Кристиян Малинов шутира от границата на наказателното поле, Храдецки улови

78 - Удар на Божидар Краев е блокиран и става лесна плячка за вратаря на Финландия

67 - ГОЛ ЗА ФИНЛАНДИЯ! Йонсен удвои аванса на домакините с удар от границата на наказателното поле в левия ъгъл на българската врата

59 - Йомов опита удар от въздуха, топката срещна тялото на футболист на домакините и излезе в корнер

53 - ГОЛ ЗА ФИНЛАНДИЯ! Уронен центрира, Пуки свли с глава за Поямпало, който опита удар, но се получи подаване към Тейлър и той от близка дистанция нямаше как да сгреши

50 - Удар на Йомов мина встрани от вратата

48 - Тойвио можеше да си отбележи автогол след центриране на Иса, вратарят на финландците обаче се намеси блестящо

46 - Двойно подаване между Димитър Илиев и Кристиян Малинов завърши с неточен изстрел на нападателя на Локо (Пд)

46 - Начало на второто полувреме

45+1 - Край на първото полувреме

43 - Йомов центрира отляво към Исмаил Иса, който опита удар от въздуха, но не уцели топката, за да може Храдецки пак да улови

38 - Кристиян Малинов намери Десподов в наказателното поле. Новото попълнение на Лудогорец овладя топката обърна се и намери начин да стреля, но слабо и вратарят спаси

33 - Пуки пусна пас по земя към Нисканен, който стреля с левия крак, но топката прелетя над напречната греда на Луков

32 - Поямпало влезе в наказателното поле и опита удар от движение, но неточно

28 - Удар на Димитър Илиев извън наказателното поле мина встрани от вратата на домакините

19 - Иса центрира отдясно, защитник се размина с топката, същото след това обаче направи и Десподов, който дебнеше зад гърба на финландеца

17 -  Пуки стреля, топката рикошира в Божиков, а Луков парира добавката на Поянпало.

15 - Фантастична изява на Мартин Луков! Спарв намери непокрития Тейлър на границата на наказателното поле и той отправи силен удар, който обаче беше отразен майсторски от българския вратар

6 - Кристиан Димитров получи сериозна аркада над дясното око, след като беше ударен с лакът от съперников футболист. Защитникът имаше нужда от медицинска помощ, а Георги Терзиев беше пратен да загрява. В крайна сметка Димитров се завърна на терена и остава в игра, засега...

4 - Иса проби отляво и пробва подаване в наказателното поле, там обаче защитник на домакините изчисти топката в корнер

700 000 лв. делят Левски от разрешително за строителство на нов стадион

"Сините" трябва да гарантират, че на мястото на "Герена" ще има ново спортно съоръжение