3. Новокомпозираният Локо София удари пловдивските „железничари”

Новокомпозираният Локо София удари пловдивските „железничари”

Момчетата на Тони Велков спечелиха с 2:1 мача от турнира за Купата на Община Сандански

Отборът на Локомотив (София) победи съименника си от Пловдив с 2:1 в мач от турнира за Купата на Община Сандански. Това бе

първи мач за пловдивските „железничари” за календарната 2012 година, докато столичани вчера премериха сили с лидера в Западната „Б” група Пирин (Гоце Делчев), но завършиха наравно 0:0.

Кристиян Добрев откри резултата за софиянци в 36-ата минута, а три преди края на срещата Илиян Йорданов изравни. Веднага след подновяването на играта обаче Владо Манчев отново изведе Локо (София) напред.

Обновеният тим на софийските „железничари” започна ентусиазирано срещата. Столичани владееха повече топката и създадоха по-опасните положения през първата част. Преди да открият резултата момчетата на Тони Велков на два пъти нацелиха гредите.

Първо в 20-ата Илиян Гаров уцели с глава левият страничен стълб, а десетина минути по-късно Марчо Дафчев разтресе напречната греда със силен удар от двайсетина метра.

В 36-ата минута обаче нищо не попречи на Кристиян Добрев да вкара топката във вратата на дошлия на проби в Локомотив (Пловдив) немец Михаел Калтенхаузер. Капитанът засече прострелно центриране на Манолов и от няколко метра от чиста позиция нямаше как да сбърка.

За цяло полувреме пловдичани така и не създадоха сериозна опасност пред протниковата врата. Първата така се откри пред резервата Христо Спасов, който в първата минута след почивката нахлу в наказателното поле на Локо (София) и стреля силно, но топката профуча на педя встрани от дясната греда.

Футболистите на Емил Велев се събудиха през втората част и пробваха да натиснат своя съперник в опит да стигнат до изравнително попадение.

Столичани обаче не се предадоха и отново по-чистите положения бяха в тяхна полза. При едно такова в 71-ата минуга Георги Стефанов овладя много добре на гърди центриране в наказателното поле, след което без да се бави стреля по диагонала, но ударът му бе избит с мъка от Михайлов.

Три минути преди края на срещата Локо (Пловдив) изравни чрез резервата Илиян Йорданов, чийто диагонален удар мина през ръцете на появилия се през втората част на вратата на софиянци Михайлов.

Радостта на „смърфовете” от гола обаче трая само шейсет секунди тъй като в ответната атака „червено-черните” отново излязоха напред в резултата след като Владо Манчев засече на шпагат центриране отдясно на Петков.

Заключителните мигове на срещата разкриха грозна картинка на близо 150-те зрители по трибуните след като за спречкване между футболисти на двата тима с червени картони бяха изгонени Дани Георгиев от Локо (Пловдив) и Иво Харизанов от Локо (София).
Феновете на Локо Пловдив искат Крушарски и ръководството вън

Левски получи 1000 билета за гостуването на Славия

Цената на пропуските е 20 лева

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо